Tomēr iespējams, ka negaidītais likteņa pavērsiens vēl nenozīmē Kurca karjeras galu. Dienu pirms uzticības balsojuma Kurca partija guva pārliecinošu uzvaru Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās Austrijā.
Eiropas Parlamenta vēlēšanu rezultāti Austrijā (kopā 18 EP deputātu vietas):
Tautas partija – 34,9%, septiņas vietas;
Sociāldemokrātiskā partija – 23,4%, piecas vietas;
Brīvības partija – 17,2%, trīs vietas;
Zaļie – 14%, divas vietas;
Jaunā Austrija un Liberālais forums – 8,7%, viena vieta.
Uzticības balsojumā pret Kurcu apvienojās galēji labējā Brīvības partija un opozīcijā esošie sociāldemokrāti. Dažādos politiskā spektra galos esošās partijas riskēja, izsakot neuzticību Kurcam. No vienas puses, spēcīgā oponenta šķiršana no valsts vadītāja amata varētu nospēlēt par labu viņu priekšvēlēšanu kampaņām, no otras - vēlētājus šāda politiskās nestabilitātes veicināšana varētu atbaidīt, raksta "Bloomberg".
"[Līdz ārkārtas vēlēšanām] palikuši vairāk nekā trīs mēneši. Pagaidām ir par agru prognozēt rezultātu. Kā pēdējos gados esam pārliecinājušies, Austrijas politika nekad nav garlaicīga," sacīja ING Bankas ekonomiste Inga Fehnere.
Sekretāres un skolotāja dēls Kurcs 2003.gadā pievienojās Austrijas Tautas partijas jauniešu organizācijai un vēlāk kļuva par tās federālo priekšsēdētāju. Viņš uzsāka jurisprudences studijas, kuras tā arī nepabeidza.
2010.gadā Kurcs uz neilgu laiku kļuva par izsmiekla objektu uz Austrijas politiskās skatuves, jo pašvaldību vēlēšanās kandidēja ar saukli "Schwarz macht geil", kas tulkojams kā "Melnais ir seksīgs". Kampaņas laikā Kurcs pie melna "Hummer" pozēja ar pieguļošās melnās drēbēs tērptām sievietēm un dalīja melnus prezervatīvus.
Par spīti šim gadījumam, Kurcs strauji kāpa pa karjeras kāpnēm. 2011.gadā Kurcs kļuva par valsts sekretāru integrācijas jautājumos, bet divus gadus vēlāk - par Austrijas ārlietu ministru. Kurcs tolaik bija tikai 27 gadus vecs.
2017.gada maijā Kurcs pārņēma varu Austrijas Tautas partijā un izjauca tās ilglaicīgo koalīciju ar sociāldemokrātiem, ko bija vajājušas dažādas problēmas. Pēc tam Kurcs sāka kampaņu, kurā solīja "likt austriešus pirmajā vietā". Tāpat kā ASV prezidenta Donalda Trampa kampaņa ar līdzīgu saukli, Kurca stratēģija izrādījās veiksmīga.
Kurcs apgalvoja, ka esot panācis Balkānu migrantu ceļa aizvēršanu 2016.gadā. Tautas partija pieredzēja zīmola maiņu. Kurcs solīja būt stingrs pret imigrāciju, bet palaist grožus vaļīgāk nodokļu jautājumos.
Kurca kampaņa noveda pie labiem Tautas partijas rezultātiem vēlēšanās, bet viņš pats iemantoja sava veida "politiskās rokzvaigznes" imidžu.
Pēc Kurca nākšanas pie varas Austrijas valdība pieņēma vairākus ierobežojumus imigrācijas jautājumos. Izdabājot uzņēmējiem, tā palielināja maksimālo darba dienas stundu skaitu līdz 12.
Tomēr vēl pirms "Ibizas skandāla" bija nojaušams, ka konservatīvās Tautas partijas un galēji labējās Brīvības partijas koalīcijā ir problēmas. Daži kritiskāk noskaņotie Tautas partijas politiķi sūdzējās, ka Kurca darba metodes esot kā "mini diktatoram" un ka viņš partiju pārvērtis "viena cilvēka izrādē".