Pilotu streiks SAS pagājušajā ceturksnī izmaksājis 650 miljonus kronu

FOTO: Reuters/ScanPix

Nesenais nedēļu garais Skandināvijas lidsabiedrības SAS pilotu streiks, kura dēļ aviokompānija bija spiesta atcelt vairāk nekā 4000 lidojumu, izmaksājis 650 miljonus kronu (60,6 miljonus eiro), teikts otrdien publiskotajā uzņēmuma paziņojumā.

Tādējādi SAS tīrie zaudējumi šā biznesa gada otrajā ceturksnī, kas noslēdzās aprīlī, palielinājušies līdz 930 miljoniem kronu (86,7 miljoniem eiro), salīdzinot ar 349 miljoniem kronu (32,5 miljoniem eiro) attiecīgajā laika periodā pērn.

SAS skaidro, ka zaudējumu pieaugumu veicinājušas arī augstākas degvielas cenas un Zviedrijas kronas vērtības samazināšanās attiecībā pret ASV dolāru un eiro.

Aviokompānija pagājušajā ceturksnī pārvadāja gandrīz 6,5 miljonus pasažieru, kas ir par 4% mazāk nekā pirms gada.

Kā ziņots, no 26.aprīļa līdz 2.maijam Dānijā, Norvēģijā un Zviedrijā streikoja 1409 SAS piloti, tādēļ netika veikti aviokompānijas lidmašīnu iekšzemes, Eiropas un tālie reisi.

Piloti pieprasīja kompensācijas par atalgojumu samazinājumiem un citiem taupības pasākumiem, kurus bija nepieciešams īstenot 2012.gadā, kad aviokompānija piedzīvoja smagus laikus. Liels neapmierinātības cēlonis bija arī darba grafiki.

SAS 2.maijā ar pilotiem panāca vienošanos, kas šo streiku izbeidza.

Uz augšu
Back