Spānijas Senāts apturējis ievēlētā katalāņu līdera senatora pilnvaras

Barselona

FOTO: TVNET

Spānijas Senāts trešdien apturējis senatora pilnvaras apcietinātajam katalāņu līderim Raulam Romevam, kuru pagājušajā mēnesī ievēlēja parlamenta augšpalātā.

Senāta viceprezidente no Sociālistu partijas Kristīna Narbona paziņojusi, ka lēmums ir balstīts uz parlamenta juristu ziņojumu, kurā secināts, ka Romevam, kurš senatora zvērestu deva pagājušajā nedēļā, pilnvaras bija automātiski jāaptur, jo viņš ir apcietināts, kamēr tiek tiesāts par dumpi saistībā ar Katalonijas 2017.gada neveiksmīgo mēģinājumu atdalīties no Spānijas.

Spānijas parlamenta apakšpalāta piektdien apturēja deputātu pilnvaras četriem citiem apcietinātajiem katalāņu līderiem, kuri tika ievēlēti 28.aprīlī notikušajās parlamenta vēlēšanās un kuri tiek tiesāti kopā ar Romevu.

Augstākā tiesa atļāva pieciem ievēlētajiem separātistiem 21.maijā uz laiku atstāt cietumu, lai dotu svinīgo zvērestu parlamenta abu palātu sesiju atklāšanā.

Romeva, kurš bija atbildīgs par Katalonijas valdības ārlietām laikā, kad 2017.gadā reģions mēģināja atdalīties no Spānijas, ir starp 12 katalāņu līderiem, kurus par atdalīšanās mēģinājumu tiesā Spānijas Augstākajā tiesā. Prokuratūra Romevam ir pieprasījusi 16 gadu cietumsodu.

Uz augšu