Kremlis: Golunova lieta radījusi daudz jautājumu

TVNET/LETA/AFP
Kremlis: Golunova lieta radījusi daudz jautājumu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 2
"Meduza" žurnālists Ivans Golunovs
"Meduza" žurnālists Ivans Golunovs Foto: TASS/Scanpix

Kremlis uzmanīgi seko līdzi Maskavā aizturētā portāla "Meduza" žurnālista Ivana Golunova lietai, pirmdien paziņojis Kremļa preses sekretārs Dmitrijs Peskovs, atzīstot, ka tā radījusi virkni jautājumu.

Tomēr Peskovs aizstāvēja tiesībsargāšanas sistēmu, sakot, ka cilvēki pieļauj kļūdas atsevišķās lietās.

"Mēs uzmanīgi vērojam, kā šī lieta attīstās," žurnālistiem sacīja Peskovs.

"Šī konkrētā lieta ir radījusi daudz jautājumu," viņš piebilda.

36 gadus vecais Golunovs tika aizturēts pagājušo ceturtdien Maskavā, kad devies tikties ar informācijas avotu. Viņam izvirzītas apsūdzības mēģinājumā tirgot narkotikas, par ko draud 10 līdz 20 gadu cietumsods, un noteikts pirmstiesas drošības līdzeklis mājas arests.

Izmeklētāji skaidro, ka Golunovs esot mēģinājis pārdot narkotisko vielu mefedronu. Golunovs uzstāj, ka divas paciņas ar nezināmu vielu viņam "piesviestas".

Krievijas Iekšlietu ministrijas Maskavas Galvenās pārvaldes tīmekļa vietnē līdzās ziņai par Golunova aizturēšanu tika publicētas deviņas fotogrāfijas, kurās redzamas pakas ar narkotisku vielu, taču vēlāk policija atzina, ka tikai viena fotogrāfija, kurā redzama pase, grāmatas un dažādas mantas, ir no žurnālista dzīvokļa.

Kā norāda "Meduza", Golunovs Krievijā ir viens no pazīstamākajiem pētnieciskajiem žurnālistiem.

"Mēs esam pārliecināti, ka Ivans Golunovs nav vainīgs, turklāt mums ir pamats uzskatīt, ka Golunovs tiek vajāts saistībā ar viņa darbību žurnālistikā," teikts medija ģenerāldirektores Gaļinas Timčenko un galvenā redaktora Ivana Kolpakova paziņojumā.

Žurnālistam pēdējo mēnešu laikā draudēts, un "mēs zinām, kura gatavotā teksta dēļ tas notika, nojaušam, kas bija draudētāji", norāda Golunova kolēģi, solot, ka rūpīgi sekos visām likumsargu darbībām šajā lietā.

Izrādot neierastu solidaritāti, Krievijas laikraksti "Kommersant", "Vedomosti" un RBK pirmdien izdevuši numurus ar gandrīz identisku pirmo lapu, kurā pausts atbalsts Golunovam.

Pirmo lapu visos trīs laikrakstos šodien rotā uzraksts "Es/mēs esam Ivans Golunovs". Laikraksti pieprasījuši "detalizēti pārbaudīt, vai likumu normām atbilst Ivana Golunova aizturēšanā iesaistīto Iekšlietu ministrijas darbinieku rīcība", šīs pārbaudes rezultātus darīt zināmus plašsaziņas līdzekļiem un izmeklēšanu Golunova lietā veikt maksimāli atklāti.

Novērotāji uzskata, ka Golunova lieta ir nostādījusi Kremli neērtā situācijā, spiežot varasiestādes vai nu nostāties tiesībsargājošo dienestu vai arī žurnālista atbalstītāju pusē.

Jautāts par sabiedrībā plaši valdošo neuzticību tiesībsargājošajām iestādēm, Peskovs centās aizstāvēt šos dienestus.

"Es domāju, ka būtu nepareizi izdarīt vispārīgus secinājumus par neuzticību visai sistēmai, balstoties uz šo lietu," paziņoja Peskovs, bet viņš atzina, ka kļūdas notiek.

"Visur strādā cilvēki. Vissvarīgākais ir atzīt kļūdas un paskaidrot, kā tās notika, un vairs tās neatkārtot," norādīja Peskovs.

Viņš pauda cerību, ka ģenerālprokuratūra izpētīs, vai policija ir pastrādājusi pārkāpumus Golunova aizturēšanā.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu