ES Vispārējā tiesa noraida "Adidas" prasību par tiesībām uz preču zīmi

LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Reuters/ScanPix

Eiropas Savienības (ES) Vispārējā tiesa trešdien noraidīja Vācijas sporta preču ražotāja "Adidas" prasību atzīt tā tiesības uz preču zīmi ar trim paralēlām melnām svītrām uz balta fona.

Tiesa secināja, ka logotips nav pietiekami specifisks, lai tam noteiktu tiesisku aizsardzību

2014.gadā ES Intelektuālā īpašuma birojs reģistrēja "Adidas" preču zīmi, bet 2016.gadā preču zīme tika anulēta pēc tam, kad Beļģijas sporta preču kompānija "Shoe Branding Europe" uzstāja, ka tāds logotips nav pietiekami specifisks.

"Adidas" 2016.gadā tiesā pārsūdzēja šādu lēmumu, bet ES Vispārējā tiesa trešdien noraidīja šo sūdzību, atbalstot Intelektuālā īpašuma biroja secinājumu, ka logotipam trūkst jebkādu specifisku pazīmju.

"Preču zīme nav modelēta zīme, ko veido regulāri atkārtotu elementu sērija, bet gan parasta grafiska preču zīme," secināja ES Tiesa.

Tā arī noraidīja "Adidas" argumentu, ka logotips savu specifisko raksturu ieguvis plašā izmantojuma visā ES teritorijā dēļ. Tiesa piebilda, ka atbilstošus pierādījumus šim apgalvojumam kompānija sniedza par piecām no 28 ES dalībvalstīm.

Daudzi no "Adidas" piemēriem netika atzīti par atbilstošiem pierādījumiem, jo, piemēram, tika izmantots citādāks krāsu salikums, paziņoja Luksemburgā bāzētā tiesa.

Kompānijas preses pārstāve paskaidroja, ka spriedums attiecas tikai uz vienu specifisku trīs strīpu logotipa versiju. Plašākas preču zīmes aizsardzības tiesības uz trīs strīpu zīmolu spriedums neietekmē.

"Adidas" un "Shoe Branding Europe" strīds par zīmolu turpinās jau gadiem ilgi. Beļģijas kompānija vēlas izveidot logotipu ar divām strīpām.

Trešdienas spriedumu var pārsūdzēt ES Tiesā, tomēr ne visas lietas tiek atzītas par izskatāmām bloka augstākajā tiesā.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu