Viens attēls kā drūms raksturojums migrantu krīzei uz ASV-Meksikas robežas

FOTO: AP/Scanpix

Pasauli pāršalcis sirdi plosošs attēls, kurā redzami divi noslīkuši migranti - kāds salvadorietis un viņa meita, kuri centās iekļūt ASV, šķērsojot uz ASV un Meksikas robežas esošo Riograndes upi. Šis attēls ir kārtējais skarbais apliecinājums briesmām, ar kurām saskaras migranti, dodoties labākas dzīves meklējumos, vēsta ASV raidsabiedrība CNN.

Šis attēls uzskatāmi parāda esošo migrantu krīzi, par kuru bieži vien tiek runāts ar abstraktas statistikas palīdzību un no realitātes atrautiem politikas argumentiem.

Salvadoras iedzīvotājs Oskars Alberto Martiness un viņa divus gadus vecā meita Andžija Valērija noslīka svētdien, cenšoties šķērsot Riograndi, lai iekļūtu ASV.

Viņu mirstīgās atliekas tika atrastas pirmdien Riograndes krastā Teksasā.

Fotogrāfiju uzņēma meksikāņu žurnāliste Jūlija Leduka.

Pēc tēva un bērna bojāejas Salvadoras ārlietu ministre Aleksandra Hila izplatījusi paziņojumu, lūdzot valsts iedzīvotājus palikt valstī un kopā ar valdību censties rast risinājumu valsts problēmām, kas tik daudzus salvadoriešus pamudinājusi doties bīstamajā ceļā uz ziemeļiem.

“Mūsu valsts sēro, atkal. Es lūdzu jūs visus, visas ģimenes, vecākus – neriskējiet. Dzīve ir daudz vairāk vērta,” norādīja ministre.

Šis attēls atsauc atmiņā traģisko sīriešu zēna Ailana Kurdi likteni.

Ailana mirstīgās atliekas 2015.gadā tika izskalotas Turcijas piekrastē.

Attēls ar smiltīs gulošo noslīkušo zēnu joprojām turpina raisīt pasaulē diskusijas attiecībā uz migrantu politiku.

Uz augšu