EPPA apstiprina Krievijas delegācijas pilnvaras
Papildināts

Vladimirs Putins. Ilustratīvs attēls

FOTO: AP/Scanpix

Eiropas Padomes Parlamentārā asambleja (EPPA) trešdien apstiprinājusi Krievijas delegācijas pilnvaras.

Par Krievijas delegācijas pilnvaru apstiprināšanu balsoja 116 asamblejas locekļi, bet pret – 62.

Savukārt par EPPA ģenerālsekretāri uz nākamajiem pieciem gadiem trešdien ievēlēta Horvātijas ārlietu ministre Marija Peičinoviča-Buriča.

Par Peičinoviču-Buriču balsoja 159 no 268 EPPA locekļiem, un cīņā par ģenerālsekretāra amatu viņa pārspēja Beļģijas ārlietu ministru Didjē Rendēru.

Kā ziņots, EPPA otrdien vienojās atjaunot Krievijas balsstiesības, kuras tika apturētas, reaģējot uz Ukrainai piederošās Krimas pussalas aneksiju 2014.gadā.

Neskatoties uz Ukrainas spēcīgo pretestību, 118 EPPA locekļi nobalsoja par balsstiesību atjaunošanu Krievijas delegācijai, pret balsoja 62, bet desmit no balsošanas atturējās.

Pēc trešdienas balsojuma Ukrainas un Gruzijas deputāti protestējot pameta sēžu zāli un paziņoja, ka aptur savu darbību EPPA sesijā.

Kopīgā paziņojumā Ukrainas, Gruzijas, Igaunijas, Latvijas, Lietuvas un Slovākijas delegācijas brīdinājušas, ka "šis solis dod ļoti nepareizu signālu valstij, kas ķērusies pie bruņotas agresijas, civilpersonu indēšanas, neievēro savu pilsoņu cilvēktiesības (..) un cenšas destabilizēt demokrātiju visā Eiropā".

Tikmēr Maskavā valda triumfējošs noskaņojums, un Krievijas parlamenta augšpalātas ārlietu komitejas priekšsēdis Konstantīns Kosačovs feisbukā izsmējīgi nosūtījis "sveicienus Eiropas rusofobiem".

Uz augšu