VID vadītāja: Čeku loterija ļaus visiem kopīgi kontrolēt uzņēmumu darbu

Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme

FOTO: Zane Bitere/LETA

Čeku loterija ļaus visiem kopīgi kontrolēt uzņēmumu darbu, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" norādīja Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme.

Viņa paskaidroja, ka VID pienākums ir kontrolēt, vai uzņēmums, uzņēmējs izsniedz čeku, bet līdz ar čeku loterijas ieviešanu to darīs visi kopīgi.

Jaunzeme arī uzsvēra, ka loterijā iesniegtie čeki noderēs ikdienas darbā, piemēram, salīdzinot konkrēto izņemto kases lentu ar notikušajiem darījumiem, par ko liecina iedzīvotāju iesniegtie čeki.

"Jo vairāk materiālu saņemam analīzei, jo lielāka iespieja noķert negōdīgos," uzsvēra Jaunzeme.

VID vadītāja atzina, ka šobrīd starp dienestā saņemtajām sūdzībām izlatītākās ir par aplokšņu algu maksāšanu un par čeku neizsniegšanu. Visbiežāk sūdzības saņemtas par sabiedriskās ēdināšanas nozari.

Ir saņemti arī atkārtoti signāli par uzņēmumiem, kuri jau iepriekš nonākuši VID redzeslokā par čeku neizsniegšanu, neslēpa Jaunzeme.

TVNET jau vēstīja, ka no šodienas, 1. jūlija, sāk darboties čeku loterija un pirkumu jeb pakalpojumu čekus var reģistrēt jaunās čeku loterijas vietnē "www.cekuloterija.lv".

Čeku loterijas mērķis ir veicināt godīgu konkurenci un labprātīgu nodokļu saistību izpildi, mudinot pircējus pieprasīt čekus un kvītis par iegādātajām precēm un saņemtajiem pakalpojumiem, tādējādi veicinot kultūras maiņu sabiedrībā.

Lai piedalītos loterijā un pretendētu uz naudas laimestiem, kā arī uz padziļinātās sadarbības programmas dalībnieku sarūpētajām papildu balvām, tīmekļa vietnē ir jāreģistrē čeks, kvīts vai biļete par kopējo summu vismaz pieci eiro. Darījumu apliecinošajam dokumentam ir jābūt izsniegtam par preci vai pakalpojumu, kas saņemts no Latvijā reģistrēta nodokļu maksātāja.

Čeku loterijā var piedalīties ikviens bez vecuma ierobežojuma, izņemot VID un čeku loterijas tīmekļvietnes izstrādātāja "Mobilly" pārstāvjus. Čeku loterijā var piedalīties arī bērni, tikai tādā gadījumā reģistrētajā čekā nedrīkst būt tādi pirkumi kā alkoholiskie dzērieni, tabakas izstrādājumi un enerģijas dzērieni.

Pēc reģistrācijas čeks, kvīts vai biļete būs obligāti jāsaglabā, jo laimesta gadījumā tas būs jāuzrāda VID klātienē vai jāiesniedz VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmā skenētā veidā.

No 1.jūlija čeku loterijas dalībnieki ikmēneša izlozē varēs laimēt vienu naudas balvu 10 000 eiro vērtībā, trīs naudas balvas 5000 eiro vērtībā un 50 naudas balvas 100 eiro vērtībā. Gada izlozē varēs laimēt vienu naudas balvu 20 000 eiro vērtībā, četras naudas balvas 10 000 eiro vērtībā un piecas naudas balvas 2000 eiro vērtībā. Tāpat katru mēnesi būs iespējams piedalīties padziļinātas sadarbības programmas dalībnieku sarūpēto papildu balvu izlozē. Šobrīd jūlijam papildu balvas ir pieteikuši 11 padziļinātas sadarbības programmas dalībnieki.

Čeku loteriju organizē VID, bet informatīvi atbalsta "Latvijas loto".

Uz augšu