"Saskaņa" un GKR Zepa kandidatūru Rīgas mēra amatam neatbalstīs

Rīgas domes priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs Oļegs Burovs piedalās preses konferencē par vieglatlētikas sacensībām "Rīgas kausi", kas notiks 4.jūnijā Ogres stadionā.

FOTO: Paula Čurkste/LETA

Partijas "Saskaņa" un "Gods kalpot Rīgai!" (GKR) neatbalstīs partijas "Latvijas attīstībai" (LA) frakcijas mēra kandidatūru Viesturu Zepu, aģentūrai LETA pauda abu partiju frakciju pārstāvji.

"Gods kalpot Rīgai!" virzītais mēra amata kandidāts un pašreizējais domes priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs Oļegs Burovs aģentūrai LETA sacīja, ka Zepu kā jaunu un perspektīvu politiķi vērtē ļoti pozitīvi, taču atbalstīt viņa kandidatūru neplāno.

"GKR ir izvirzījusi savu kandidātu un paziņoja, ka neplānojam atbalstīt citus kandidātus un nostāja nav mainījusies," sacīja Burovs.

Vienlaikus viņš gan pauda viedokli, ka Zepam, tāpat kā viņam, nebūs viegli iegūt nepieciešamās balsis, tostarp arī no opozīcijas biedriem.

Arī "Saskaņas" frakcijas vadītāja Anna Vladova norādīja, ka jau iepriekš "Saskaņa" vienojusies atbalstīt Burova kandidatūru un Zepa virzīšana mēra amatam šo lēmumu nemainīs.

Vladova sacīja, ka Zepa kandidatūru nesaskata kā draudu Burova apstiprināšanai, bet gan uzskata, ka tās ir pozitīvas pārmaiņas, lai varētu notikt demokrātiskas vēlēšanas.

Kā ziņots, LA Rīgas domes frakcija galvaspilsētas mēra amatam oficiāli nolēmusi nominēt Zepu.

Līdz ar to mēra amatam izvirzīti divi kandidāti - Zeps un pašreizējais domes priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs Burovs.

Rīgas domes opozīcijas partijas pagaidām gan nesteidz paust atbalstu LA Rīgas domes frakcijas galvaspilsētas mēra amatam nominētajam Zepam, liecina aģentūras LETA aptaujāto partiju pārstāvju paustais.

Nākamnedēļ, pirmdien un otrdien, LA frakcija plāno tikties ar līdzšinējiem opozīcijas partneriem un tikai pēc tam, kad būs sapratuši viņu nostāju, lems, vai un ar ko tikties tālāk.

Vienlaikus Zeps sacīja, ka ar "Saskaņu" LA sadarboties neplāno nekādos apstākļos, jo partijas pozīcija vienmēr ir bijusi cīnīties ar "Saskaņu", jo šī partija, pēc viņa domām, nerīkojas rīdzinieku interesēs, bet īsteno savu politiku. "Plus "Saskaņa" nepārtraukti provocē un māna opozīcijā esošos deputātus, solot šo to, kā rezultātā opozīcija tiek novājināta," pauda deputāts.

Taujāts par iespējamo sadarbību ar deputātiem, kuri nesen tika izslēgti no "Saskaņas", Zeps pagaidām bija izvairīgs.

Rīgas dome patlaban ir sašķelta astoņās frakcijās un strādā bez mēra.

Mēra krēsls ir vakants kopš 21.jūnija, kad uzticības balsojumu neizturēja Dainis Turlais (GKR), kurš amatā sabija nepilnu mēnesi.

Mēra ievēlēšanai nepieciešama 31 balss. "Saskaņas" un GKR bloku veido 28 deputāti - 17 no "Saskaņas" un 11 no GKR.

Opozīcija tikmēr palikusi 25 domnieku sastāvā - četri deputāti ir no partijas "Vienotība", seši no "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK, septiņi no JKP un astoņi no LA.

Vēl četri no "Saskaņas" izslēgtie deputāti izveidojuši "Neatkarīgo deputāti frakciju", bet vēl trīs citi deputāti - deputātu bloku "Rīgai!".

Uz augšu