Pk, 29.09.2023.

Iecavas novadā ceļ NĪN par īpašumiem, kuros nav deklarēto personu

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Foto: Ieva Lūka/LETA

No 2020.gada 1.janvāra Iecavas novadā mājokļiem, kuros dzīvesvieta nav deklarēta nevienai fiziskai personai, tiks piemērota paaugstināta nekustamā īpašumā nodokļa (NĪN) likme, lēmusi novada dome.

Deputāti šonedēļ lēma apstiprināt saistošos noteikumus "Par nekustamā īpašuma nodokļa piemērošanu Iecavas novadā jaunā redakcijā". Noteikumi, kas veidoti uz iepriekšējo noteikumu bāzes, paredz, ka no nākamā gada tiem objektiem, kuru lietošanas veids ir dzīvošana un kuros dzīvesvieta nav deklarēta nevienai fiziskai personai, tiek noteikta NĪN likme 1,5% apmērā no nekustamā īpašuma kadastrālās vērtības. Parasti likme ir 0,2 līdz 0,6%.

Domē uzskata, ka paaugstinātā nodokļu likme motivēs iedzīvotājus, kuri ir deklarējuši savu dzīvesvietu citā administratīvajā teritorijā, bet reāli dzīvo Iecavas novadā, deklarēties Iecavā. Tādējādi tiks palielināti iedzīvotāju ienākuma nodokļa ieņēmumi pašvaldības budžetā.

Savukārt mājokļu izīrētāji tikšot motivēti dot piekrišanu saviem īrniekiem deklarēt dzīvesvietu īrētajos mitekļos, kā rezultātā tiks veicināta arī mājokļu īres tirgus attīstība.

Jau vēstīts, ka domē rosināta arī diskusija par NĪN atlaidi komersantiem un saimnieciskās darbības veicējiem, kuri nodarbina Iecavas novadā deklarētās personas. Atbalstu varētu sniegt arī tiem uzņēmējiem, kuri investē pašvaldības infrastruktūras sakārtošanā un aktīvi iesaistās skolēnu vasaras nodarbinātībā.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu