Bauskas pusē jauns tūrisma objekts - "Igo mūzikas un mākslas centrs Ceplis"

TVNET
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
“Igo Mūzikas un mākslas centrs Ceplis”
“Igo Mūzikas un mākslas centrs Ceplis” Foto: publicitātes

Bauskas novada ciemā Ceplis pieejams jauns tūrisma objekts “Igo mūzikas un mākslas centrs Ceplis”. Objekts sevi jau pieteicis ar zibensplenēru Ceplī un gatavojas jaunam pasākumam 31. augustā - Jūrkalnes dienai Ceplī, kuru apmeklēt aicināts ikviens interesents.

Jau hercoga Jēkaba laikā tika gatavoti celtniecības materiāli. Liela nozīme bija Lielupei kā ūdens ceļam. 19.gs. otrajā pusē un 20.gs. sākumā ciematā Ceplis izveidojās rūpniecisks komplekss - kaļķu dedzinātava, ķieģeļu ceplis, dakstiņu ražotne, krāsns podiņu ražotne, glazēšanas cehs u.c. Līdz 1940. gada nacionalizācijai rūpnīca piederēja un tās darbību vadīja grāfs Anatols Līvens. Padomju laikā rūpnīcas komplekss savu darbību turpināja līdz 90. gadiem un pēc tam tika izsaimniekots, atstājot aiz sevis industriāli degradētu vidi. Dažas no 19.gs. ēkām ir saglabājušās. Pašlaik SIA “Igo mūzikas menedžments” strādā pie šo ēku attīstīšanas projekta un veido mākslas un mūzikas centru “Ceplis”.

“Igo Mūzikas un mākslas centrs Ceplis”
“Igo Mūzikas un mākslas centrs Ceplis” Foto: publicitātes

Šobrīd ir apskatāma vēsturiskā Kaļķu dedzinātavas ēka. Unikālo industriālo ēku ar masīvu skursteni centrā var apskatīt divos stāvos, kā arī aplūkot skursteni no iekšpuses. Otrajā stāvā ir ekspozīcijas telpa, kurā ir apskatāmi vēsturiskie ķieģeļi. Bet bijušās kopmītnes logos ēkā “Ceplis 10”, apskatāmi 12 zibesnplenēra mākslinieku darbi. Ekskursiju jāpiesaka iepriekš!

Sīkāka informācija par objektu šeit.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu