Aizturēta persona par būvspeciālista profesionālās civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas polises viltošanu

Policisti. Ilustratīvs attēls

FOTO: RPP

Šī gada 8. augustā Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes amatpersonas aizturēja kādu personu par dokumentu viltošanu un to izmantošanu. Aizturētajai personai piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis, un izmeklēšana kriminālprocesā turpinās, portālu TVNET informēja Valsts policija.

Vakar, 8. augustā, Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 3. biroja 3. nodaļas amatpersonas sāka kriminālprocesu un aizturēja vienu personu par būvspeciālista profesionālās civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas polises un ar to saistītās izziņas viltošanu. Aizturētā persona viltoto izziņu iesniedza valsts iestādē ar mērķi iegūt tiesības veikt būvniecības darbus, kas tiek finansēti no Eiropas Reģionālā attīstības fonda līdzfinansētā projekta līdzekļiem.

Likumsargi veica divas kratīšanas neatliekamības kārtībā, kuru laikā izņemti kriminālprocesā nozīmīgi priekšmeti, kuriem var būt pierādījuma nozīme kriminālprocesā.

Saistībā ar notikušo pret personu ir sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 275. panta pirmās daļas – par dokumenta, kas piešķir tiesības vai atbrīvo no pienākumiem, zīmoga vai spiedoga viltošanu, kā arī par viltota dokumenta, zīmoga vai spiedoga realizēšanu vai izmantošanu. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Aizturētajai personai tika piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Izmeklēšana kriminālprocesā turpinās.

Uz augšu