Pirmo reizi 14 gadu laikā nirēji atkal apmeklē Titānika vraku

Skats ir visai bēdīgs
TVNET
Pirmo reizi 14 gadu laikā nirēji atkal apmeklē Titānika vraku
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 7
Foto: Atlantic production

Pirmo reizi 14 gadu laikā nirēji devušies pie RMS Titānika vraka, kas guļ okeāna dzīlēs. Diemžēl reiz tik grezno kuģi lēnām aprij okeāna gultne un baktērijas.

Izdevums “BBC” vēsta, ka šomēnes tika pabeigta piecu niršanas sesiju sērija, ko veica pētnieku komanda no “Triton Submarines”. Titānika vraks guļ aptuveni 4 kilometru dziļumā.

Ekspertu, zinātnieku un Nacionālās okeāna un atmosfēras pārvaldes pārstāvju komanda uzņēma 107 gadus senā vraka video, kurā iespējams vērot, kā vraks lēnām sabrūk.

Titāniks nogrima 1912. gadā pēc tam, kad sadūrās ar aisbergu. No 2223 kuģa pasažieriem bojā gāja 1517.

NOSKATIES: NIRĒJI DODAS PIE TITĀNIKA VRAKA

Videomateriāls tiks izmantots jaunā dokumentālajā filmā, kurā būs parādīts, kā sāls, korozija, baktērijas un zemūdens straumes ietekmē kuģa vraku.

“Fascinējošākais bija redzēt to, kā Titāniku lēnām aprij okeāns, reizē sniedzot patvērumu un barību dažādām dzīvnieku sugām,” komentēja “Triton Submarines” prezidents Patriks Lahejs.

Lai arī zinātnieki niršanas darbus veica tīri pētnieciskos nolūkos, tomēr nirēju komanda arī noturēja ceremoniju, lai godinātu bojā gājušos kuģa pasažierus un apkalpes locekļus.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu