"airBaltic" kļūst par pirmo lidsabiedrību pasaulē, kam ir tiesības veikt pilnu "Airbus A220" lidmašīnu apkopi

FOTO: Ieva Leiniša / LETA

Latvijas lidsabiedrība "airBaltic" veiksmīgi aizvadījusi Latvijas Civilās aviācijas aģentūras (CAA) auditu par "Airbus A220-300" lidmašīnu bāzes tehniskās apkopes veikšanu un saņēmusi sertifikātu, kas apstiprina "airBaltic" spējas nodrošināt pilna apjoma šī tipa lidmašīnu vieglo un bāzes tehnisko apkopi atbilstoši "EASA Part" 145 prasībām.

Portāls TVNET lidsabiedrībā uzzināja, ka no 10. septembra "airBaltic" kļuvusi par pirmo aviokompāniju pasaulē, kas ir tiesīga veikt "Airbus A220-300" tipa lidmašīnu gan pilna apjoma vieglo tehnisko apkopi, gan bāzes tehnisko apkopi atbilstoši "EASA Part 145" prasībām. Iepriekš "airBaltic" bija tiesīga veikt "Airbus A220-300", "Bombardier Q400 NextGen" un "Boeing 737" tipa lidmašīnu vieglo tehnisko apkopi.

"Vieglās tehniskās apkopes un bāzes tehniskās apkopes sertifikāta iegūšana "Airbus A220-300" tipa lidmašīnām "airBaltic" bija loģisks solis kā lidsabiedrībai, kas kā pirmā pasaulē sāka veikt komerciālos lidojumus ar "Airbus A220-300" lidmašīnām un kuras flotē jau ir 19 šī tipa lidaparāti, bet tuvākā nākotnē tās flote sastāvēs tikai no "Airbus A220-300" tipa lidmašīnām. Turpmāk mūsu tehniskās apkopes darbi kļūs izmaksu un laika ziņā efektīvāki. Turklāt mēs apsveram iespēju piedāvāt mūsu tehniskās apkopes pakalpojumus arī citām lidsabiedrībām pasaulē, kas izmanto šī tipa lidmašīnas," norāda "airBaltic" tehniskais direktors Andris Vaivads. 

Sagatavošanās darbi bāzes tehniskās apkopes auditam tika sākti pirms gandrīz gada, tostarp ietverot rūpīgu tehniskās apkopes darbu izvērtēšanu, nepieciešamo materiālu un darbarīku iegādi, jaunu darbinieku atrašanu un apmācīšanu, kā arī telpu un jaunu noliktavu sagatavošanu, komponenšu darbnīcu paplašināšanu un tehniskās apkopes darbnīcas pilnveidošanu.

Uz augšu
Back