Zelenskis dosies vizītē uz Igauniju

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis

FOTO: STRINGER / Sputnik

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis piektdien paziņojis, ka oktobrī gatavojas oficiālā vizītē apmeklēt Igauniju.

"Mums ar Igauniju ir ļoti laba politiskā dialoga dinamika," viņš sacījis kopīgā preses konferencē ar Igaunijas prezidenti Kersti Kaljulaidu, kas uzturas Ukrainā divu dienu vizītē. "Kopš maija mēs ar prezidentes kundzi tiekamies otro reizi, bet nākamajā mēnesī es plānoju doties oficiālā vizītē uz Tallinu."

Pēc Zelenska teiktā, šīs vizītes gaitā Ukrainai būs iespēja pārņemt Igaunijas pieredzi pārvaldes modernizācijas, digitalizācijas un kiberdrošības jomā.

Abi prezidenti piektdien tikās Kijevā un pārrunāja reformu norisi Ukrainā, kā arī jautājumus, kas saistīti ar uzņēmējdarbības vidi un tiesiskumu šai valstī.

Kā uzsvēra Kaljulaida, Ukraina Igaunijai ir ļoti svarīga valsts. "Karš Ukrainas austrumos un Krimas okupācija nav tikai pašas Ukrainas problēma, tam jābūt mūsu visu rūpju objektam un neapklustošam trauksmes zvanam visai brīvajai pasaulei. Šādā situācijā apņēmīgi īstenot reformas un ieviest tiesiskumu nav viegls uzdevums, bet Ukrainai nav citas izvēles, kā vien ieturēt kursu uz Eiropas Savienību un NATO," viņa sacīja pēc tikšanās ar Zelenski.

Uz augšu