"Facebook" neveiks faktu pārbaudi politiķu paziņojumos

FOTO: Unsplash

Sociālais tīkls "Facebook" neveiks faktu pārbaudi politiķu paziņojumos, kas tiek publiskoti "Facebook", otrdien paziņojis uzņēmums.

Lai gan "Facebook" cenšas ierobežot nepatiesas informācijas izplatīšanos un paļaujas uz trešās puses faktu pārbaudītājiem, tostarp ziņu aģentūru AFP, uzņēmums nepārbaudīs politiķu paziņojumu ticamību.

"Mēs neuzskatām (..), ka mums būtu atbilstoša loma tiesāt politiskās debates un novērst politiķu runu nokļūšanu līdz auditorijai", apspriešanai un vērtēšanai,  paziņoja "Facebook" viceprezidents Niks Klegs.

"Tas nozīmē, ka mēs nesūtīsim politiķu saturu vai reklāmas mūsu trešo pušu partneriem faktu pārbaudīšanai," sacīja Klegs.

ASV pirms prezidenta vēlēšanām 2020.gadā spēkā pieņemas bažas par dezinformācijas kampaņām "Facebook" un citās sociālajās platformās. Šādas problēmas bija pirms vēlēšanām 2016.gadā un par jaukšanos vēlēšanu procesā tika turēta aizdomās Krievija.

"Facebook" ir izveidojis sadarbību ar mediju izdevumiem, lai pārbaudītu rakstus un ierakstus, ja radušās šaubas par to patiesumu.

Klegs norādīja, ka "Facebook" arī līdz šim nav aizticis politiķu diskursu, taču, ja politiķis dalīsies ar saturu, saitēm, video vai fotogrāfijām, kas iepriekš atmaskoti, "Facebook" plāno norādīt uz to un publiskot blakus papildu informāciju, kas iegūta no faktu pārbaudītājiem.

Bijušais Lielbritānijas premjerministra vietnieks Klegs pievienojās "Facebook" pirms nepilna gada, lai palīdzētu uzlabot sociālā tīkla tēlu, ko iedragāja Krievijas organizētās sociālo mediju kampaņas pirms ASV vēlēšanām.

"Facebook" tikmēr cenšas ievērot līdzsvaru starp vārda brīvību un neatbilstoša satura regulēšanu.

"Facebook" dibinātājs un vadītājs Marks Zakerbergs ir spēris soļus, lai palielinātu caurspīdīgumu, sevišķi, kad ir runa par politiskajām reklāmām.

"Facebook" ir izpelnījies kritiku no ASV politiķiem, sevišķi demokrātiem, kas uzskata, ka tas kļuvis pārāk spēcīgs. Tikmēr republikāņi, tostarp ASV prezidents Donalds Tramps regulāri apsūdz sociālo tīklu, ka tas cenzē konservatīvās balsis.

Uz augšu
Back