Pārdaugavā atvērs klaiņojošo "kaķu pilsētiņu"

FOTO: Pixabay

Rīgas dome atbalstījusi ieceri Rīgā, Kandavas ielas un Tapešu ielas rajonā, ierīkot klaiņojošo "kaķu pilsētiņu".

Dome šodien lēma sabiedriskā labuma organizācijas - biedrības "Šri Ganeša" - pārziņā nodot 7158 kvadrātmetrus plaša zemesgabalu.

Biedrības darbības mērķis ir samazināt bezsaimnieka dzīvnieku skaitu pilsētas ielās, kā arī atrast tiem jaunus saimniekus. Biedrības aplēses liecina, ka "pilsētiņā" varētu tikt izmitināti aptuveni 100 klaiņojošu kaķu.

Saskaņā ar līgumu, biedrībai būs jāveic un jānodrošina īpašuma un tam piegulošās teritorijas apsaimniekošana, uzturēšana, sakopšana un sanitārā tīrība atbilstoši normatīvo aktu prasībām, patstāvīgi sedzot visus ar to saistītos izdevumus.

Biedrība ir tiesīga veikt īpašuma labiekārtošanu un iekārtot teritoriju kā parka zonu, uzstādot tādus labiekārtojuma elementus kā žogs, kaķu mājiņas, celiņus, soliņus, terases "kaķu pilsētiņas" apmeklētāju ērtībām u.c. Tāpat biedrībai jānodrošina atbilstoši kaķu turēšanas un labturības apstākļi.

Organizācija arī apņēmusies veikt visu kaķu, kas uzturas "kaķu pilsētiņā", apzīmēšanu, katram kaķim nodrošināt dzīvnieka pasi vai vakcinācijas apliecību, veikt kaķu vakcinēšanu, sterilizāciju/kastrāciju, regulāri nodrošināt pilnvērtīgu barību un brīvi pieejamu svaigu ūdeni, kā arī pildīt citus nosacījumus.

Pēc Rīgas dome Īpašuma departamenta jurista Ernesta Saulīša teiktā, teritorija atrodas dzelzceļa tuvumā un tā ir paredzēta kā rekreācijas zona, kas nozīmē, ka citiem nolūkiem tā patlaban netiks izmantota. Zemi biedrībai plānots nodot uz laiku līdz desmit gadiem, taču, ja tiks konstatēti kādi pārkāpumi, pašvaldība ir tiesīga līgumu lauzt.

Akceptu šai iecerei paudušas arī attiecīgās institūcijas, piemēram, Pārtikas un veterinārais dienests, kā arī Vides pārvalde, ar nosacījumu, ja biedrība spēs nodrošināt visas normatīvajos aktos ietvertās prasības.

Biedrība savā vēstulē pašvaldībai norāda, ka projekta finansēšana plānota ar ziedojumu palīdzību. Piemēram, 2018.gadā biedrība saņēmusi ziedojumus 23 298 eiro apmērā. 

Saskaņā ar "Firmas.lv" pieejamo informāciju, "Šri Ganeša" biedrība dibināta 2016.gadā un tās valdē strādā trīs cilvēki - Anna Patkina, Sergejs Afanasjevs un Svjatoslavs Mihailovs. 

Biedrība 2018.gadā strādājusi ar 28 839 eiro apgrozījumu un 339 eiro peļņu. Pirms tam saimnieciskā darbība nav veikta. 

Uz augšu