NASA demonstrē jaunu skafandru prototipus Mēness misijām

LETA/REUTERS
NASA demonstrē jaunu skafandru prototipus Mēness misijām
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
NASA demonstrē jaunu skafandru prototipus Mēness misijām
NASA demonstrē jaunu skafandru prototipus Mēness misijām Foto: AFP/SCANPIX

ASV Nacionālā aeronautikas un kosmosa pārvalde (NASA) otrdien demonstrēja divu jaunu kosmosa skafandru prototipus, kas ir svarīga daļa no ASV plāna atgriezties uz Mēness līdz 2024.gadam.

Divi NASA inženieri Mēness programmai "Artemis" paredzēto skafandru prototipus demonstrēja pārvaldes galvenajā mītnē Vašingtonā.

"Šis ir pirmais skafandrs, kuru mēs esam izstrādājuši aptuveni 40 gadu laikā," pavēstīja NASA skafandru izstrādes biroja direktors Kriss Hansens. "Šodien jūs redzat hermetizētā apģērba prototipu. Dzīvības nodrošināšanas sistēma ir laboratorijā Hjūstonā. Mēs gribam sistēmas, kas ļaus mūsu astronautiem būt zinātniekiem uz Mēness virsmas."

Viens skafandrs ir oranžs un tiks valkāts kosmosa kuģa iekšienē. Daudz lielāks, galvenokārt baltas krāsas skafandrs tiks valkāts uz Mēness virsmas.

Ar jaunajiem skafandriem būs daudz vieglāk iet, locīties un pietupties, staigājot pa Mēness virsmu, pavēstīja NASA vadošā skafandru inženiere Eimija Rosa.

ASV prezidenta Donalda Trampa administrācija martā uzdeva NASA līdz 2024.gadam nogādāt cilvēkus uz Mēness, paātrinot plānus Mēness kolonizācijai, lai to eventuāli varētu izmantot misijām uz Marsu.

Pēdējais cilvēks, kas staigāja pa Mēnesi, bija amerikāņu astronauts Jūdžīns Sernans 1972.gada decembrī misijas "Apollo 17" ietvaros.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu