Pk, 9.06.2023.

Atsevišķu pabalstu griesti būs 1600 eiro apmērā

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 12
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Christa Eder / PantherMedia / Christa Eder

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija šodien otrajā jeb galīgajā lasījumā atbalstīja 2020.gada valsts budžeta likumprojektu pakotnē esošos grozījumus likumā "Par obligāto sociālo apdrošināšanu pret nelaimes gadījumiem darbā un arodslimībām", kas paredz saglābāt kopējo maksimālo izmaksājamo pabalstu summu mēnesī 1600 eiro apmērā konkrētos gadījumos.

Šim likumprojektam netika iesniegts neviens priekšlikums.

Likumprojekts paredz, ka slimības pabalsta, atlīdzības par darbspēju zaudējumu, atlīdzības par apgādnieka zaudējumu mēnesī, kā arī papildu izdevumu kompensācijas izmaksājamā kopējā summa arī 2020.gadā nedrīkstēs pārsniegt valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta vispārējā gadījumā divdesmitpieckāršu apmēru jeb 1600,75 eiro.

Valsts sociālā nodrošinājuma pabalsts vispārējā gadījumā ir 64,03 eiro, bet atsevišķām cilvēku grupām tas atšķiras, turklāt nākamgad arī pieaugs, piemēram, personām ar invaliditāti.

Grozījumu mērķis ir arī turpmāk noteikt vienotu izmaksājamo pabalstu maksimālo summu.

Šis likumprojekts iekļauts nākamā gada valsts budžeta paketē. Paredzēts, ka otrajā jeb galīgajā lasījumā ar 2020.gada budžetu saistītos likumprojektus parlaments skatīs 13.novembrī un 14.novembrī.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 12

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu