T, 10.08.2022.

"Z-torņu" attīstītājs: Būvvalde nesniedz uz normatīviem aktiem balstītas atbildes

TVNET/LETA
"Z-torņu" attīstītājs: Būvvalde nesniedz uz normatīviem aktiem balstītas atbildes
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 5
Foto: Ieva Lūka/LETA

Rīgas pilsētas būvvalde Pārdaugavā uzslieto "Z-torņu" attīstītājam SIA "Towers Construction Management" nav nosaukusi nevienu konkrētu normatīvo aktu, uz kura būtu bāzēti izteiktie pārmetumi, aģentūru LETA apgalvoja "Towers Construction Management" komercdirektors Andžejs Neguliners.

Būvprojekta attīstītājs norādīja, ka būvdarbu veikšanā ir iesaistīti zinošākie un pieredzējušākie reģiona speciālisti, kas savu pozitīvo atzinumu par ēkas pieņemšanu ekspluatācijā ir snieguši ar pilnu atbildības sajūtu.

Neguliners noliedza būvvaldes vadītāja Ingusa Vircava iepriekš minēto, ka attīstītājs neesot gatavs novērst nekādus defektus un tādēļ ēku nevar nodot ekspluatācijā. 

"Izteiktais apgalvojums ir nepatiess, jo jau šā gada jūlijā informējām būvvaldi par mūsu gatavību veikt sadzīves kanalizācijas remontdarbus vairāk nekā 250 000 eiro apmērā, par ko jau esam parakstījuši līgumu ar SIA "Rīgas ūdens"," skaidroja Neguliners. 

Viņš arī norādīja, ka par saviem līdzekļiem, kas mērāmi vairāk nekā 150 000 eiro apmērā, attīstītājs ir apņēmies izbūvēt jaunu lietusūdeņu izvadu uz Zundas kanālu, tādejādi uzlabojot pilsētas infrastruktūru. Šis projekts pašlaik atrodas saskaņošanas stadijā. 

"Brīdī, kad tik atklāti tiek ignorēta un sabotēta mūsu darbība, kas atbilst visiem normatīviem, mums nav citu variantu kā sarunās ar būvvaldes pārstāvjiem pieaicināt advokātus. 12.novembrī iesniedzām būvvaldei oficiālu vēstuli, kurā lūdzam minēt visus normatīvos aktos minētos pārmetumus," informēja Neguliners.

Viņš piebilda, ka otrdien, 12.novembrī, objektā ieradās būvvaldes pārstāvji, kas uzsāka intensīvu dokumentācijas pārbaudi un objekta apskati. 

"Tā būvvalde faktiski parāda, ka neatlaidīgi cenšas atrast ko jaunu, jo jau izteiktajiem pārmetumiem tiesisku pamatu tā arī nav izdevies atrast," uzsvēra Neguliners.

Jau ziņots, ka pagājušās nedēļas sākumā Vircavs vērsās pie Rīgas domes deputātiem ar vēstuli, kurā pārmeta Rīgas domes priekšsēdētājam Oļegam Burovam (GKR) spiediena izdarīšanu uz būvvaldes darbiniekiem, lai tie pieņemtu ekspluatācijā Pārdaugavā uzslietos "Z-torņus".

Trešdien Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejas sēdē Vircavs paziņoja, ka "Z-torņiem" būtu nepieciešama visaptveroša nesošo konstrukciju ekspertīze, jo 13 gadus ilgušajā būvniecības procesā 15 reizes ir mainījušies būvniecības dalībnieki un daudzu nesošo konstrukciju dokumentācija ir vienkārši pazudusi.

Tikmēr mērs paudis bažas par kopumā būvvaldē notiekošajiem procesiem, sevišķi, saistībā ar "Z-torņu" projektu. Paziņojumā medijiem Burovs apstiprināja, ka ir ticies ar projekta attīstītājiem, kuri vērsušies pie viņa ar informāciju par to, ar kādām problēmām uzņēmēji sastopas, lai nodotu ēku ekspluatācijā. Tikmēr runājot par būvvaldes darbu kopumā, Burovs norādīja, ka "pēdējās dienās tajā norisinās ne visai izskaidrojami notikumi".

"Būvvaldes vadītājs vienu dienu uzraksta darba uzteikumu, otrā dienā to jau atsauc, bet trešajā dienā uzsāk neplānotu iestādes reorganizāciju. Šie procesi, kopsakarā ar ārvalstu investoru paustajām bažām, ir visai nopietns signāls," pauda mērs, norādot, ka paļaujas uz tiesībsargājošo institūciju profesionālo darbu.

Savukārt ēkas attīstītāji vērsušies Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) un Valsts policijā par, iespējams, apzinātu ēkas nodošanas ekspluatācijā kavēšanu. Neguliners iepriekš informēja, ka uzņēmums ir nosūtījis oficiālu vēstuli VP un KNAB, pieļaujot varbūtību, ka kāda amatpersona vai to kopums, pārkāpjot savas pilnvaras, apzināti kavē ēkas nodošanu ekspluatācijā.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu