Lemberga sankciju "klubiņš" - ieroču tirgoņi, armijas ģenerālis un Maduro sabiedrotie

FOTO: LETA, Reuters/Scanpix

Korupcija ir globāla problēma, kas apšauba likuma spēku, kā arī valsts amatpersonu spēju rūpēties par savas valsts pilsoņiem. Starptautiskās korupcijas apkarošanas dienā ASV Valsts Kases Ārvalstu aktīvu kontroles birojs (OFAC) noteica sankcijas pret korumpētiem politiķiem atsevišķās Eiropas, Āzijas un Latīņamerikas valstīs. Šo politiķu vidū ir arī Ventspils mērs Aivars Lembergs.

Lembergs sarakstā iekļauts kā "ārvalstnieks - bijusī vai esošā amatpersona, kas atbildīga, līdzdalīga, tieši vai netieši iesaistīta korupcijā, tai skaitā valsts līdzekļu izšķērdēšanā, privāto līdzekļu piesavināšanā personīgā labuma gūšanai, korupcijā, kas saistīta ar valdības iepirkumiem vai dabas resursiem, vai kukuļošanu".

OFAC nosauc četras organizācijas, kuras pieder Lembergam vai atrodas viņa kontrolē - Ventspils Brīvostas pārvalde, Ventspils Attīstības aģentūra, Biznesa attīstības asociācija un Latvijas Tranzīta biznesa asociācija.

Saskaņā ar noteiktajām sankcijām tiek bloķēti visi Lemberga īpašumi, daļas īpašumos un augstāk minētās organizācijas un tām tieši vai netieši piederošās struktūras, kas atrodas ASV vai atrodas ASV personu īpašumā vai kontrolē, un par tiem jāziņo OFAC.

OFAC paziņojumā uzsvērts, ka Lembergs ilgstoši bijis Ventspils mērs, un šajā laikā viņš vairākkārt ticis apsūdzēts naudas atmazgāšanā, kukuļošanā un varas ļaunprātīgā izmantošanā.

Sankcijas balstītas uz tā dēvēto Magņitska likumu, kas vēršas pret cilvēkiem, kas iesaistīti korupcijā vai smagos cilvēktiesību pārkāpumos.

Līdz ar Lembergu sankcijas noteiktas diviem Kambodžas pilsoņiem, serbu ieroču tirgoņa atbalsta tīklam un divām Venecuēlas amatpersonām. Kas ir šīs personas?

Uz augšu
Back