Brīvdienās atkal varētu klibot e-veselība

"e-veselība" logo. FOTO: Ekrānšāviņš/LETA

No 27.decembra plkst.22 līdz 30.decembra plkst.8 paredzēti plānveida uzlabošanas darbi, kuru dēļ e-veselības sistēmā iespējami īslaicīgi vai pilnīgi darbības traucējumi, pavēstīja Nacionālā veselības dienesta (NVD) pārstāve Tanita Tamme-Zvejniece.

Viņa mudina iedzīvotājus izrakstītos e-recepšu medikamentus aptiekās iegādāties laikus.

Lai gan pašlaik sistēmas darbība ir atjaunota, NVD pārstāve informēja, ka, arī sākot no 23.decembra plkst.22 līdz pat 26.decembrim, e-veselības sistēmā tika veikti plānveida sistēmas uzlabošanas darbi. To laikā arī notika e-recepšu datubāzes pārcelšana uz jaunām iekārtām.

Līdz ar to šajā laikā e-veselībā varēja tikt novēroti īslaicīgi vai pat pilnīgi darbības pārtraukumi. Pirms šo uzlabojumu veikšanas iedzīvotāji tika informēti sociālajos tīklos, kā arī veikta ārstniecības iestāžu un ārstniecības personu apziņošana, norādīja Tamme-Zvejniece.

Arī decembra pirmajā pusē atsevišķās aptiekās un ārstniecības iestādēs tika novēroti īslaicīgi sistēmas darbības traucējumi. Tomēr NVD pārstāve informēja, ka tie šobrīd ir novērsti.

NVD atgādina, ka e-veselības tehnisku traucējumu gadījumā, ārsts ir tiesīgs izrakstīt recepti papīra formā un šīs receptes elektronizēšanu jeb ievadi e-veselības sistēmā veiks aptiekā, tiklīdz tas būs iespējams. Savukārt, ja nepieciešams atvērt e-darbnespējas lapu, ārsts var veikt atzīmi par traucējumiem pacienta medicīniskajā dokumentācijā un atvērt e-darbnespējas lapu nākamo piecu darba dienu laikā, norādot e-veselības sistēmā darbnespējas perioda pirmo dienu.

Gadījumā, ja iedzīvotājam e-receptes zāles ir nepieciešamas steidzami, NVD aicina iedzīvotāju sazināties ar savu ģimenes ārsta praksi, lai konsultētos par iespēju saņemt papīra recepti vai vērsties pie dežūrārsta, kas sniedz medicīnisku palīdzību ārpus ģimenes ārstu darbalaika.

Savukārt neatliekamos gadījumos, kad apdraudēta veselība vai dzīvība, NVD mudina vērsties tuvākās slimnīcas uzņemšanas nodaļā vai sazināties ar Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu.

Jautājumu gadījumā par e-veselības pakalpojumu izmantošanu, kā arī par ieteicamo rīcību sistēmas tehnisku traucējumu gadījumā, NVD aicina zvanīt e-veselības lietotāju Atbalsta dienestam katru dienu no plkst.8 līdz plkst.20. Iedzīvotāji tiek aicināti zvanīt uz numuru 67803300, savukārt speciālisti - 67803301. 

Uz augšu
Back