Sv, 24.09.2023.

Tuvākajos trīs gados e-veselības attīstībā plānots investēt desmit miljonus eiro

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 5
Eiro banknotes un monētas burkā. Ilustratīvs attēls.
Eiro banknotes un monētas burkā. Ilustratīvs attēls. Foto: Edijs Pālens/LETA

Tuvākajos trīs gados e-veselības attīstībā plānots investēt desmit miljonus eiro, šorīt intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" pastāstīja Nacionālā veselības dienesta (NVD) direktors Edgars Labsvīrs. 

Pēc viņa teiktā, pirms svētkiem e-veselības sistēma piedzīvoja pārslodzes problēmas, taču svētku brīvdienās e-receptes moduļa datubāze tika pārvietota uz jaunākiem serveriem, līdz ar to sistēmas stabilitātes problēmu patlaban vairs nav. Taču norit darbs pie sistēmas attīstīšanas - tiek strādāts pie e-veselības trešās kārtas, kura 85% tiek finansēta no Eiropas Savienības fondiem.

Kā stāstīja Labsvīrs, tuvākajos trīs gados e-veselības trešajā kārtā plānots īstenot divus projektus, kuru gaitā sistēmas attīstībā tiks investēti desmit miljoni eiro - katrā projektā pa pieciem miljoniem.

Pēc šo projektu īstenošanas e-veselība kļūs sakārtotāka, tai skaitā būs ieviesti elektroniskie nosūtījumi un pieraksti, kas tiks integrēti ar visām medicīnas iestādēm, skaidroja NVD direktors.

Viņš atzina, ka digitalizācijā veselības aprūpe Latvijā atpaliek no citām nozarēm, līdz ar to šajā jomā vēl ir apgūstams milzīgs potenciāls. "Tas darbs nebeigsies nekad," izteicās Labsvīrs.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 5

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu