Dabas aktīvistu pretenziju dēļ uz laiku slēgts restorāns "36.līnija"

FOTO: 36.Line restaurant

Dabas aktīvistu pretenziju dēļ uz laiku Jūrmalā slēgts šefpavāra Laura Aleksejeva restorāns "36.līnija", liecina ieraksts restorāna tīmekļa vietnē "Facebook".

Paziņojumā arī minēts, ka strīds ir tikai un vienīgi par konkrēto adresi, kurā atrodas restorāns. "Kopš 2015.gada mūs vajā dabas aizstāvji, sniedzot tiesās pretenzijas par prettiesiskiem Jūrmalas pilsētas domes pieņemtiem aktiem, kas saistīti ar mūsu restorāna adresi - 36.līnija 1202, Jūrmala," teikts ziņojumā.

"Facebook" ierakstā atzīmēts, ka atbilstoši Vides aizsardzības likumam jebkurš Latvijas pilsonis var apstrīdēt jebkuru pašvaldības izsniegtu aktu. "Diemžēl ir pilsoņi, kas to izmanto ļaunprātīgi," pausts ierakstā, piebilstot, ka šobrīd ir atvērtas vairākas tiesvedības, kurās "36.līnija" sniegusi skaidrojumus, sadarbojoties ar Ekonomikas ministriju, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju un Jūrmalas pilsētas domi.

Pēc paziņojumā minētā, restorānu plānots pārcelt uz citām telpām Jūrmalā. Tostarp norādīts, ka līdz 6.februārim tiek izskatīts restorāna lūgums par kafejnīcas "Apetite" ēkas ekspluatācijas atjaunošanu, savukārt 7.februārī ir jāizskata lūgums atjaunot apstrīdēto īslaicīgas būves būvatļauju restorāna ēkai.

"Firmas.lv" informācija liecina, ka 2018.gadā restorāna "36.līnija" pārvaldītājs "Lauris Restaurant Service" strādāja ar 4,056 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 7,7% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa saruka vairākas reizes un bija 3404 eiro. 

Kompānija "Lauris Restaurant Service" reģistrēta 2007.gada novembrī, un tās pamatkapitāls ir 56 896 eiro. Kompānijas īpašnieki vienādās daļās ir Aleksejevs un Daugavpilī dzimušais uzņēmējs, Krievijas pilsonis, bijušā Maskavas pašvaldības ierēdņa dēls Igors Mališkovs.

Uz augšu