Pk, 12.08.2022.

"SEB banka" pērn studentiem piešķīrusi aizdevumus ar valsts galvojumu €9,4 miljonu apmērā

TVNET/LETA
"SEB banka" pērn studentiem piešķīrusi aizdevumus ar valsts galvojumu €9,4 miljonu apmērā
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Ieva Čīka / LETA

"SEB banka" pagājušajā gadā studentiem piešķīrusi 1469 aizdevumus ar valsts galvojumu 9,4 miljonu eiro apmērā, aģentūrai LETA pavēstīja bankas privātpersonu segmenta komunikācijas vadītāja Elīna Neimane.

Viņa informēja, ka no piešķirtajiem aizdevumiem 83% bija studiju kredīti, kas paredzēti studiju maksas segšanai, bet 17% - studējošā kredīti ikdienas tēriņiem. Vidējā studiju kredīta summa pērn bija apmēram 6200 eiro, bet vidējā summa studējošā kredītam - nedaudz vairāk par 7000 eiro.

Pērn kredītiem ar valsts galvojumu visvairāk pieteicās studenti no Latvijas Universitātes, Rīgas Stradiņa universitātes, Rīgas Tehniskās universitātes un Biznesa augstskolas "Turība". Aptuveni 7% no piešķirtajiem aizdevumiem bija kredīti, ko saņēmuši ārzemēs studējošie jaunieši.

Tāpat Neimane atzīmēja, ka arī šobrīd "SEB banka" ir vienīgā banka Latvijā, kas nodrošina studentiem aizdevumus ar valsts galvojumu. Pieteikšanās kredītiem sāksies pirmdien, 20.janvārī, un ilgs līdz 10.martam.

Studentiem, kuri mācās klātienes vai neklātienes programmās, ir iespēja pieteikties studiju kredītam, kas paredzēts mācību maksas segšanai, savukārt klātienes studentiem ir iespēja pieteikties arī studējošā kredītam, kas paredzēts ikdienas tēriņiem. Pateicoties valsts galvojumam, students, kurš saņēmis kredītu mācību apmaksai, studiju laikā nemaksā neko - ne pamatsummu, ne procentus - un aizdevuma atmaksa sākas no 12.mēneša pēc augstskolas absolvēšanas. Savukārt studējošā kredīta saņēmējiem studiju laikā ir jāmaksā tikai procenti, bet pamatsummas atmaksa sākas no 12.mēneša pēc studiju beigām.

"Šobrīd aizdevumi ar valsts galvojumu tiek piešķirti pēc līdzšinējās sistēmas, bet jau no šā gada aprīļa stāsies spēkā virkne izmaiņu, atvieglojot kredīta saņemšanas procesu. Būtiskākais jaunums - vairs nebūs nepieciešams otrs galvotājs, kas nereti bija šķērslis finansējuma saņemšanai tiem studentiem, kuru vecākiem nav iespējas sniegt šādu galvojumu. Tāpat arī plānots vienkāršot un digitalizēt pieteikšanās kārtību, lai aizdevums tiktu saņemts savlaicīgi un jaunietis vēl pirms mācību sākšanas būtu drošs par finansējumu savām studijām," norādīja "SEB bankas" valdes loceklis Arnis Škapars.

Lai saņemtu valsts galvotos kredītus, studentam vispirms jāvēršas izglītības iestādē, kurā pieteikums tiek reģistrēts un izvērtēts. Saņemot atbildi no izglītības iestādes un Studiju un zinātnes administrācijas, studentam un galvotājam jāiesniedz pieteikums "SEB bankas" internetbankā. Ja ne students, ne galvotājs nav "SEB bankas" klienti, sākotnēji jādodas uz filiāli noformēt internetbanku, lai attālināti varētu iesniegt pieteikumu. Saņemot apstiprinājumu pieteikumam, internetbankā līgumu varēs arī attālināti parakstīt. 

Pēc aktīvu apmēra "SEB banka" ir trešā lielākā banka Latvijā.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu