Pēc ugunsgrēkiem un plūdiem Austrālijai uzglūn jaunas briesmas - indīgi zirnekļi

FOTO: Reuters/AFP/Scanpix

Gada pirmais mēnesis vēl nav galā, bet Austrālija jau pieredzējusi ārkārtīgi postošus ugunsgrēkus, plūdus un krusas graudus golfa bumbiņu lielumā. Tagad izskanējuši brīdinājumi, ka pēdējā laika notikumi radījuši "ideālu vidi" indīgajiem Austrālijas piltuvtīklu zirnekļiem, vēsta raidorganizācija CNN.

Austrālijas austrumos mitrajos mežos dzīvojošo zirnekļu sugu saimei raksturīga spēcīga inde ar ātru iedarbību. Trešdien Jaundienvidvelsā bāzētais Austrālijas Rāpuļu parks ziņoja, ka pēdējās dienās šie zirnekļi esot kļuvuši aktīvāki.

"Nesenā lietus un tam sekojošo karsto dienu rezultātā apkārt sāks staigāt piltuvtīklu zirnekļi," sacīja parka runasvīrs Daniels Ramsijs. "To kodieni ir starp bīstamākajiem pasaulē. Mums pret to jāizturas ar ļoti lielu nopietnību."

Austrālijā jau vairākus mēnešus plosās plaši un nekontrolējami savvaļas ugunsgrēki. Bojā gājuši vismaz 30 cilvēki, izpostīti tūkstošiem mājokļu.

FOTO: Reuters/ScanPix

Pagājušās nedēļas beigās lietus atsevišķos reģionos apslāpēja ugunsgrēkus, taču tā nestie plūdi radīja jaunas problēmas. Austrālijas dienvidaustrumos arī krita krusas graudi golfa bumbiņu lielumā un tika piedzīvotas smilšu vētras. 

Organizācijas "ABC Pest Control Sydney" īpašnieks Vorens Beilijs raidorganizācijai CNN norādīja, ka piltuvtīklu zirnekļi parasti vasarā ir aktīvi, taču šogad zirnekļu sezonas sākums lielā sausuma dēļ esot krietni aizkavējies. "To inde ir visai toksiska un var izraisīt nāvi," viņš uzsver.

Foto: Krusa izraisa haosu Austrālijas pilsētās

Foto: Ugunsgrēku posts Austrālijā 

Uz augšu
Back