Polijas lidsabiedrība LOT iegādāsies "Thomas Cook" piederošo aviokompāniju "Condor"

FOTO: AFP / Scanpix

Polijas nacionālā aviokompānija LOT piektdien paziņoja, ka pārņems Vācijas lidsabiedrību "Condor", kas pieder bankrotējušajai Lielbritānijas tūrisma kompānijai "Thomas Cook".

"Iespējams, ka iepriekš bija neskaidrība par "Condor" nākotni. Es vēlētos šodien ļoti skaidri pateikt, ka šādas neskaidrības vairs nav," žurnālistiem Frankfurtē sacīja LOT vadītājs Rafals Milčarskis.

Viņš gan nenorādīja, cik daudz LOT piedāvājusi par "Condor" pārņemšanu.

Šo darījumu paredzēts pabeigt līdz aprīlim, pieņemot, ka to apstiprinās Eiropas Savienības konkurences regulatori.

Milčarskis piebilda, ka nākotnē tiks saglabāts gan LOT, gan "Condor" zīmols.

Vācijas valsts investīciju banka "KfW" pērn piešķīra "Condor" 380 miljonu eiro aizdevumu, kuru paredzēts atmaksāt šogad.

"Condor" dibināta 1955.gadā, un gadā pārvadā aptuveni astoņus miljonus pasažieru uz vairāk nekā 100 galamērķiem pasaulē.

Lidsabiedrība lielu savas pastāvēšanas laika daļu piederēja Vācijas nacionālajai aviokompānijai "Lufthansa", taču 2003.gadā kļuva par daļu no "Thomas Cook Group".

Pērn maijā "Lufthansa" izteica piedāvājumu iegādāties "Condor", taču šis darījums tā arī netika realizēts.

Šobrīd "Condor" flotē ir vairāk nekā 50 lidmašīnas.

Kā vēstīts, "Thomas Cook", kas ir viens no lielākajiem un vecākajiem tūrisma operatoriem pasaulē, 23.septembrī paziņoja par bankrotu, nespējot no privātajiem investoriem nodrošināt pēdējā brīža palīdzību, lai novērstu uzņēmuma sabrukumu.

Uz augšu
Back