P, 26.09.2022.

Brazīlijā vētrās gājuši bijā 44 cilvēki

TVNET/LETA/AFP
Brazīlijā vētrās gājuši bijā 44 cilvēki
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Douglas Magno / AFP

Bojāgājušo skaits spēcīgajās vētrās un plūdos, kas Brazīlijas dienvidaustrumos turpinājušies vairākas dienas, pieaudzis līdz 44, svētdien pavēstīja varasiestādes.

Ievainoto skaits palicis līdzšinējais - 12 -, bet pazudušo skaits samazinājies no 25 līdz 19, pavēstīja civilās aizsardzības amatpersonas.

Daudzi upuri dzīvību zaudējuši zemes nogruvumos un sabrūkot mājām.

Kā norāda amatpersonas, aptuveni 17 000 cilvēku bijuši spiesti pamest savas mājas Minasžeraisas štatā, arī tā galvaspilsētā Beluorizonti.

Vairāk nekā 10 000 bijuši spiesti pamest mājas kaimiņu štatos.

Foto un video kadros, kas publicēti sociālajos medijos, redzams plašais postījumu apjoms - izpostītas mājas, sagāzti koki un elektrības stabi, pārplūdušas upes, sabrukuši tilti un applūduši pilsētu un ciemu rajoni.

Spēcīgās lietusgāzes, kas bijušas postošākās 110 gadu laikā, svētdien rimušās, tomēr varasiestādes brīdina, ka zemes nogruvumu risks Beluorizonti rajona pilsētās saglabāsies līdz piektdienai.

Brazīlijas prezidents Žairs Bolsonaru, kas šobrīd atrodas vizītē Indijā, sacīja, ka valdība darīs "visu iespējamo", vienlaikus atzīstot, ka sniegt atbalstu pilnīgi visiem būs sarežģīti, ņemot vērā, ka stihijā cietis plašs apvidus.

Palīdzība prioritāri tiks nodrošināta cilvēkiem, kas palikuši bez mājām, pēc stihijas piemeklētā rajona apmeklēšanas sacīja Brazīlijas reģionālās attīstības ministrs Gustāvu Kanutu un Minasžeraisas gubernators Romeu Zema.

Bez konsekventas, ilgtermiņa rīcībpolitikas, lai mazinātu apdraudētos rajonus, "mēs šādus notikumus pieredzēsim bieži", brīdināja gubernators.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu