Alepo provincē notriekts Sīrijas armijas helikopters

FOTO: Ekrānuzņēmums no video

Virs pēdējā lielā nemiernieku kontrolētās teritorijas valsts ziemeļrietumos piektdien notriekts Sīrijas armijas helikopters, un visi tā apkalpes locekļi ir gājuši bojā.

Uzbrukums notika rajonā, kur notikušas daudzas sadursmes starp Turcijas bruņotajiem spēkiem un Krievijas atbalstītajiem Sīrijas valdības spēkiem.

Sīrijas un Krievijas spēki kopš decembra īsteno ofensīvu pret sarūkošo opozīcijas nemiernieku teritoriju Sīrijas ziemeļrietumos. Šī ofensīva piektdien prasīja deviņu civiliedzīvotāju dzīvības. 

"Ap pulkst.13.40 vienam no mūsu armijas helikopteriem trāpīja ienaidnieka raķete lauku rajonā Alepo provinces rietumos," ziņoja Sīrijas valsts ziņu aģentūra SANA.

"Tas noveda pie helikoptera nogāšanās, visiem apkalpes locekļiem ejot bojā."

SANA ziņoja, ka lidaparāts tika notriekts pie Urumalkubras pilsētas, kur darbojas Turcijas atbalstīti nemiernieki, bet nepavēstīja, kas izšāva šo raķeti.

Atbildību par uzbrukumu uzņēmās Turcijas atbalstītais nemiernieku grupējums "Nacionālās atbrīvošanas fronte" paziņojumā lietotnē "Telegram".

Londonā bāzētā Sīrijas aktīvistu organizācija "Syrian Observatory for Human Rights" (SOHR) paziņoja, ka abi helikoptera piloti gājuši bojā. 

Trīs dienas pirms tam cits Sīrijas armijas helikopters tika notriekts virs Idlibas provinces, izraisot vismaz trīs apkalpes locekļu bojāeju. Turcijas mediji šajā  uzbrukumā vainoja nemierniekus, bet SOHR paziņoja, ka Turcijas spēki bija izšāvuši raķetes uz šo helikopteru. Turcija neuzņēmās atbildību par šo uzbrukumu.

Uz augšu