ECB anulē "PNB Bankas" licenci

FOTO: Zane Bitere / LETA

Eiropas Centrālā banka (ECB) pirmdien ir pieņēmusi lēmumu anulēt AS "PNB Banka" licenci. ECB lēmums ir pieņemts pēc Latvijas Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) ierosinājuma.

Kā portāls TVNET uzzināja komisijā, FKTK pērn 12. septembrī iesniedza šādu priekšlikumu ECB izskatīšanai, ņemot vērā Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas lēmumu pasludināt Banku par maksātnespējīgu.

Jāatgādina, ka 2019. gada 15. augustā FKTK pieņēma lēmumu apturēt "PNB Bankas" finanšu pakalpojumu sniegšanu, ņemot vērā, ka ECB kā Bankas tiešais uzraugs atzina Banku par tādu finanšu iestādi, kas ir nonākusi vai nonāks finanšu grūtībās, un Eiropas Vienotā noregulējuma valde (Single Resolution Board) nolēmuma neveikt Bankas noregulējumu, kas nozīmē neveikt pasākumus, lai bankas darbību stabilizētu.

ECB lēmums stājās spēkā dienā, kad par to paziņots "PNB Bankai" – 18. februārī. Bankas maksātnespējas administrators Vigo Krastiņš 19. septembrī oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis" publicēja paziņojumu par "PNB Bankas" maksātnespēju, kas savukārt bija sākums trīs mēnešu termiņam kreditoru prasību iesniegšanai.

Kreditoru prasījumu iesniegšana noslēdzās pagājušajā gada decembrī, pašlaik notiek dokumentu apkopošana un vērtēšana, lai drīzumā sasauktu pirmo kreditoru sapulci. "PNB Bankas" licences anulēšana šo procesu neietekmē.

Uz augšu
Back