NDK pirmā organizatorisko jautājumu sēde par VDD ēkai paredzēto vietu būs slēgta

TVNET/LETA
NDK pirmā organizatorisko jautājumu sēde par VDD ēkai paredzēto vietu būs slēgta
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Evija Trifanova / LETA

Saeimas Nacionālās drošības komisijas (NDK) pirmā organizatorisko jautājumu sēde par iedzīvotāju iniciatīvu saistībā ar Valsts drošības dienesta (VDD) ēkai paredzēto vietu būs slēgta,

NDK šī jautājuma izskatīšanai iecerējusi rīkot arī atklātu sēdi ar iesaistīto pušu uzklausīšanu, iepriekš norādīja komisijas vadītājs Māris Kučinskis (ZZS).

Komisijas pirmā sēde par organizatoriskiem jautājumiem vēl nebūs atklāta, tāpat pirmajā sēdē vēl nav paredzēta iedzīvotāju iniciatīvas autoru piedalīšanās. Kā aģentūrai LETA pastāstīja Kučinskis, NDK pirmajā sēdē būs jāapkopo pašlaik pieejamā informācija, tajā skaitā par iepriekš pieņemtajiem lēmumiem un izdarīto objektā. Šajā sanāksmē arī paredzēts vienoties par citām sēdēm.

Kā ziņots, Saeima izskatīšanai NDK nodevusi iedzīvotāju iniciatīvu par publiskās zaļās zonas izveidi bijušajā velotreka "Marss" teritorijā, kas noskatīta VDD jaunās ēkas celšanai. Kučinskis norādījis, ka NDK sēdes, kurās netiks skarti ierobežotie jautājumi, nebūs slēgtas.

Parakstu vākšana par iedzīvotāju iniciatīvu tika sākta un norisinājās, pirms tika atslepenota un kļuva publiski pieejama informācija par VDD ēkas celšanu šajā vietā.

Kā ziņots, Teikas apkaimes biedrībai, Rīgas apkaimju aliansei, biedrībai "Pilsēta cilvēkiem" un inovāciju kustībai "Vefresh" izdevās savākt vairāk nekā 15 500 iedzīvotāju parakstu, lai minētajā teritorijā tiktu izveidots parks. Parakstu vākšana tika sākta, "lai nepieļautu vairāku desmitu ilggadīgu koku izciršanu un atjaunotu publisku zaļo zonu bijušajā velotreka "Marss" teritorijā". 

Vēstules autori aicina ievērot tūkstošiem iedzīvotāju vēlmi saglabāt kokus un izveidot parku Brīvības gatvē 207 vismaz līdz brīdim, kamēr tiks sarīkota sabiedriskā apspriešana, lai pēc būtības izvērtētu gan sabiedrības, gan valsts drošības intereses.

Rīgā, bijušā velotreka "Marss" vietā, plānots būvēt jaunu ēku VDD, tādējādi, visticamāk, nebūs lemts piepildīties VEF rajona nekustamo īpašumu attīstītāju un iedzīvotāju iecerei šajā teritorijā izveidot parku.

VDD aģentūru LETA informēja, ka lēmums par jaunas VDD ēkas celšanu šajā vietā pieņemts 2017.gadā, bet šogad tikšot sākta būvniecība. VDD līdz šim neesot informējis sabiedrību par ieceri, jo neesot bijis tiesīgs publiskot informāciju, lai nepārkāptu likuma "Par valsts noslēpumu" normas. Tomēr tagad, ņemot vērā sabiedrības interesi, pieņemts lēmums deklasificēt daļu informācijas par plānoto VDD attīstības projektu.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu