Polijā un Ukrainā slēdz skolas un izklaides vietas

Klase. Ilustratīvs foto. FOTO: ISAAC LAWRENCE / AFP

Polijā un Ukrainā trešdien pieņemti lēmumi par skolu un izklaides vietu slēgšanu, cenšoties ierobežot "Covid-19" izplatību.

Polijā "karantīnas laiks"

Nolūkā ierobežot jaunā koronavīrusa izplatību Polija uz divām nedēļām slēgs skolas, universitātes un citas mācību iestādes, trešdien preses konferencē paziņojis premjerministrs Mateušs Moraveckis.

Mācību iestādes būs slēgtas no ceturtdienas līdz 25.martam, taču universitātes turpinās tiešsaistes mācību kursus.

Tomēr bērnudārzu audzinātāji un pamatskolu skolotāji mācību iestādēs atradīsies arī ceturtdien un piektdien, lai pieskatītu bērnus, kuru vecāki tik īsā laikā nepaspēs nodrošināt to pieskatīšanu ārpus mācību iestādēm.

Moraveckis aicinājis vecākus paturēt savus bērnus mājās, kā arī izvairīties no sarokošanās.

"Faktiski šis mūsu sabiedrībai ir karantīnas laiks," preses konferences laikā atzina veselības ministrs Lukašs Šumovskis.

No ceturtdienas publikai būs slēgtas arī visas kultūras institūcijas, tostarp teātri, muzeji, operas nami un kinoteātri, savukārt pavēstīja kultūras ministrs Pjotrs Glinskis.

Drošības pasākumus ievieš arī Ukraina

Ukrainas valdība trešdien paziņoja, ka nolūkā ierobežot jaunā koronavīrusa izplatību valstī uz trim nedēļām tiks slēgtas visas mācību iestādes un atcelti masu pasākumi.

Pirms tam Kijevas mērs Vitālijs Kļičko paziņoja, ka no 12.marta galvaspilsētā tiks slēgtas skolas, bērnudārzi, kinoteātri un citas izklaides iestādes, kā arī atcelti publiski masu pasākumi. 

"Lai gan Kijevā nav reģistrēts neviens koronavīrusa gadījums, mēs izlēmām negaidīt un aizsargāt pilsētas iedzīvotājus," uzsvēra mērs.

Ukrainas valdība trešdien apstiprināja rīcības plānu koronavīrusa izplatības ierobežošanai, kā ietvaros mācību iestādēs uz trim nedēļām tiek noteikta karantīna un ieviesti ierobežojumi masu pasākumiem ar vairāk nekā 200 cilvēku piedalīšanos. Sporta pasākumu rīkošana iespējama ar starptautisko organizāciju atļauju, taču bez skatītājiem.

Valdība arī piešķīrusi 100 miljonus grivnu (3,4 miljonus eiro) individuālās aizsardzības līdzekļu iegādei ministriju, iestāžu un dienestu vajadzībām un valsts rezervju papildināšanai. Vienlaicīgi šī rīkojuma izpildei līdz 1.jūnijam tiek aizliegts pretepidēmijas preču eksports.

Ukraina līdz šim paziņojusi tikai par vienu reģistrētu saslimšanas gadījumu ar Covid-19, taču pieaug bažas par iespējamo infekcijas izplatību, jo daudzi ukraiņu strādā Eiropas valstīs, kurās jau sākusies epidēmija, tostarp arī Itālijā.

Uz augšu
Back