"airBaltic" ar valdes un padomes atalgojuma samazinājumu plāno pusgada laikā ietaupīt €5 miljonus

"airBaltic" valdes priekšsēdētājs Martins Gauss

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Nacionālās lidsabiedrības "airBaltic" valdes un padomes locekļiem uz laiku samazinās atalgojumu, kas ļaus sešu mēnešu laikā ietaupīt ap pieciem miljoniem eiro, aģentūra LETA noskaidroja lidsabiedrībā. 

Lidsabiedrības pārstāve Alise Briede pauda, ka uzņēmuma vadība ir vienojusies par darba samaksas pagaidu samazināšanu vadībai, kā arī atlikta prēmiju izmaksa visā "airBaltic" grupā uz nenoteiktu laiku. Ar šo soli sešu mēnešu periodā ietaupījums sasniegtu aptuveni piecus miljonus eiro.

Jau ziņots, ka Covid-19 izplatības mazināšanai Krīzes vadības padomes un valdības kopsēdē nolemts, ka no 17.marta uz ārkārtas situācijas laiku līdz 14.aprīlim tiek apturēti visi starptautiskie avio, dzelzceļa, jūras un autobusu pasažieru pārvadājumi. Ņemot vērā valdības lēmumu apturēti arī visi "airBaltic" savienojumi, ieskaitot lidojumus no Igaunijas un Lietuvas.

"airBaltic" patlaban strādā komerciālas krīzes apstākļos.

Jau ziņots, ka Latvijas Aviācijas arodbiedrība un Latvijas Aviācijas arodbiedrību federācija pieprasa Latvijas nacionālajai aviokompānijai "airBaltic" apturēt sākto kolektīvo atlaišanu un valdībai paredzēt atbalsta pasākumus transporta nozares darbiniekiem, aģentūrai LETA norādīja arodbiedrību pārstāvji.

Arodbiedrībā norādīja, ka 11.martā tās tika uzaicinātas uz informatīvu tikšanos ar "airBaltic" izpilddirektoru Martinu Gausu par grūto situāciju aviokompānijā, bet 13.marta vakarā arodbiedrības saņēma no "airBaltic" informāciju, ka Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) iesniegts prasījums par kolektīvās atlaišanas sākšanu 2020.gada 14.aprīlī.

Kopā "airBaltic" uzņēmumā prasīts atlaist 260 darbinieku, tostarp 210 stjuartu un 50 citu profesiju pārstāvjus. Savukārt "airBaltic" meitasuzņēmumā "Aviation crew resources", kas nodarbina pilotus, paredzēts atlaist 140 no 407 darbiniekiem. 

Uz augšu