Mājās jāpaliek vairāk nekā miljardam cilvēku visā pasaulē

FOTO: AFP / Scanpix

Cīņā pret Covid-19 pandēmiju vairāk nekā miljardam cilvēku vairāk nekā 50 valstīs un teritorijās lūgts uzturēties mājās un izvairīties no socializēšanās, liecina ziņu aģentūras AFP apkopotā informācija.

Vairākas valstis pieprasījušas iedzīvotājiem uzturēties mājās, bet citas rekomendējušas to.

Vismaz 34 valstīs vai teritorijās uzturēšanās mājās ir obligāta. Šie ierobežojumi attiecas uz aptuveni 659 miljoniem cilvēku.

Šo valstu vidū ir Francija, Itālija, Argentīna, Irāka un Ruanda. Uzturēšanās ārpus mājām ierobežota arī ASV Kalifornijas štatā.

Grieķija ir pēdējā valsts, kas pieprasījusi iedzīvotājiem uzturēties mājās. Grieķijā šie ierobežojumi stājušies spēkā šodien. Rīt līdzīgu soli gatavojas spert Kolumbija, bet trešdien arī Jaunzēlande.

Vairumā šo valstu cilvēki joprojām var doties uz darbu, pie ārsta un uz pārtikas veikaliem.

Vismaz četras valstis ar kopumā 228 miljoniem iedzīvotāju, tostarp Lielbritānija, ir aicinājušas iedzīvotājus palikt iekštelpās un izvairīties no kontaktēšanas ar citiem cilvēkiem. Taču šo neobligāto rekomendāciju ietekme ir ierobežota.

Lielbritānijas valdība ir brīdinājusi, ka noteiks stingrākus ierobežojumus pēc tam, kad nedēļas nogalē parkos un pludmalēs bija vērojams liels daudzums cilvēku.

Vismaz desmit valstis un teritorijas ar kopumā 117 miljoniem iedzīvotāju noteikušas komandantstundas, tostarp Čīle, Serbija un Mauritānija.

Citās valstīs noteikti karantīnas pasākumi lielākajās pilsētās, tostarp cilvēkiem aizliegts iebraukt vai izbraukt no šīm pilsētām.

Kopējais iedzīvotāju skaits šajās pilsētās sasniedz desmit miljonus.

GALERIJA: Covid-19: kad pasaule paliek uz pauzes

Uz augšu