Tiek vākti paraksti par mediķu algu celšanu

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 3
Foto: Reuters/ScanPix

Sabiedrības iniciatīvu portālā "Manabalss.lv" sākta parakstu vākšana, lai prasītu nodrošināt papildu finansējumu mediķu algu celšanai.

Kā iniciatīvas pārstāve norādīta Inga Jākabsone. Viņa akcentējusi, ka Eiropas Komisija ir atļāvusi dalībvalstīm palielināt budžeta deficītu, tāpēc iniciatīvas autore aicina pārskatīt budžeta deficīta griestus, atvērt likumu "Par valsts budžetu" un veikt grozījumus, lai palielinātu medicīnas darbinieku algas par 20%.

Pēc Jākobsones aplēsēm, šim mērķis kopumā būtu nepieciešami apmēram 60 miljoni eiro. Tāpat viņa piedāvā nepieciešamības gadījumā Finanšu ministrijai uzdot visām nozaru ministrijām pārskatīt savus izdevumus, atstājot tikai nepieciešamākos tēriņus.

Idejas aprakstā skaidrots, ka šādas izmaiņas saistītas ar sabiedrības drošības jautājumu īpaši Covid-19 pandēmijas radītās krīzes laikā, lai nodrošinātu valsts iedzīvotāju nodrošināšanu ar veselības pakalpojumiem.

Kā ziņots, valdību veidojošās partijas vienojušās nodrošināt piemaksas mediķiem, kuri strādā, lai ierobežotu un novērstu Covid-19 pandēmijas sekas, pirmdien pēc koalīciju partiju tikšanās sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Kariņš uzsvēra, ka otrdien, 24.martā, valdības sēdē plānots atbalstīt piemaksas mediķiem, kuri strādā "pirmajās frontes līnijās", cīnoties ar Covid-19 pandēmijas seku novēršanu.

Veselības ministre Ilze Viņķele (AP) norādīja, ka panākta vienošanās terminētas piemaksas vismaz 20% apmērā piešķirt Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem, Slimību profilakses un kontroles centra epidemiologiem, laboratorijās strādājošajiem, slimnīcu uzņemšanas nodaļu personālam un Latvijas Infektoloģijas centrā strādājošajiem.

Viņķele sacīja, ka detalizētāka informācija tiks sagatavota uz valdības sēdi.

Tāpat ziņots, ka Saeima pagājušajā nedēļā ar nosacīti nelielu balsu pārsvaru noraidīja Saeimas deputāta Ivara Zariņa (S) rosinājumu par vismaz 20% palielināt mediķu algas.

Deputāta priekšlikums paredzēja no ārkārtējās situācijas izsludināšanas dienas nodrošināt finansējumu darba samaksas paaugstināšanai veselības aprūpes darbiniekiem par vismaz 20%.

Par šo priekšlikumu balsoja 36 deputāti, pret bija 27, bet atturējās 11 deputāti.

Saeima pagājušajā nedēļā galīgajā lasījumā pieņēma Finanšu ministrijas izstrādāto likumprojektu par valsts apdraudējuma un tā seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem saistībā ar jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 izplatību. Likumā vienuviet ietverts plašu valsts atbalsta pasākumu klāsts slimības seku novēršanai, tostarp dīkstāves pabalstu izmaksa darba ņēmējiem.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 3

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais