"Stockmann", "Spice" un "Galerija centrs" atbalsta valdības lēmumu slēgt tirdzniecības centrus nedēļas nogalēs
papildināts

FOTO: Zane Bitere / LETA

Līdz ar valdības otrdien pieņemto lēmumu slēgt tirdzniecības centrus nedēļas nogalēs, atbalstu lēmumam pauduši arī universālveikals "Stockmann", tirdzniecības centri "Spice" un "Galerija centrs", aģentūrai LETA pastāstīja tirdzniecības centru pārstāvji.

Universālveikala "Stockmann" mārketinga vadītāja Dace Kokina norādīja, ka "Stockmann", sekojot situācijai valstī, atbalsta valdības lēmumu un uzskata to par vienu no labākajiem risinājumiem.

Pēc Kokinas sacītā, universālveikalā novērots, ka arī tagad klienti, baidoties par veikala slēgšanu, iegādājas ko vairāk. "Šis valdības lēmums ļauj saglabāt ierastos iepirkšanās paradumus, tikai tos ierobežot brīvdienās. Mēs noteikti pārskatīsim savus veikala darba laikus, lai klienti varētu iegādāties sev visas nepieciešamās preces ērti laikā no pirmdienas līdz piektdienai, kad visas universālveikala nodaļas ir atvērtas," viņa skaidroja.

Kokina uzsvēra, ka "Stockmann" ir ieviesis nepieciešamos drošības pasākumus, visur izliktas informācijas zīmes un uzlīmes par divu metru distances ievērošanu un roku dezinfekciju, pārdevējiem uzlikti aizsargstikli, kā arī aicina klientus norēķināties ar karti. "Gandarījums, ka arī klienti ir vērsti uz drošības ieviešanu. Novērojam, ka apzinīgi attiecas pret drošības pasākumiem. Atbilstoši valdības noteiktajam, nedēļas nogalēs aizvērsim veikala otro līdz ceturto stāvu," atklāja Kokina..

Viņa piebilda, ka vienlaikus neizpratni rada lēmums pirmajā kārtā neiekļaut mazumtirdzniecību kā nozari, kurai nepieciešams valsts atbalsts dīkstāves pabalstu izsniegšanā darbiniekiem. Kokina uzsvēra, ka divu dienu slēgšana noteikti atspoguļosies kopējā apgrozījuma kritumā, kas radīs dīkstāvi darbiniekiem. "Līdz ar to sagaidām, ka otrajā kārtā mazumtirdzniecība kā nozare tiks iekļauta un darbaspēks tiks atbalstīts," sacīja Kokina.

Jautāta, cik grūti vai viegli ir ieviest valdības jauno prasību, Kokina sacīja, ka šo lēmumu ir samērā vienkārši izpildīt - universālveikals saglabās atvērtu "Stockmann" Delikateses pārtikas nodaļu un aptieku, kura atrodas veikala pirmajā stāvā.

Tirdzniecības centra "Spice" direktore Kadrija Pudova uzsvēra, ka valdība pieņemtais lēmums par tirdzniecības centru slēgšanu nedēļas nogalēs ir skaidrs un absolūti nesaskata šķēršļus, lai tas tiktu realizēts. "Mēs uzticamies valdības lēmumiem un esam gatavi visādiem scenārijiem, jo šobrīd galvenais, lai situācija valstī stabilizētos pēc iespējas ātrāk," viņa teica.

Pudova atzīmēja, ka pēdējā nedēļā tirdzniecības centrā ir apmeklētāju kritums, tāpēc patlaban iegulda lielu enerģiju un resursus, lai palīdzētu uzņēmējiem, kas atrodas "Spices" centra telpās, kā arī, lai klienti justos droši apmeklējot tirdzniecības centru.

Tirdzniecības centra "Galerija centrs" sabiedrisko attiecību pārstāve Ilona Skuja norādīja, ka "Galerija centrs", ka lēmums ir pozitīvi vērtējams un tirdzniecības centrs ievēros valdības rīkojumu un jau šajā nedēļas nogalē veikalu slēgs, atbilstoši noteiktajam. 

Kā skaidroja Skuja, ierobežojums ļaus tirdzniecības centra nomniekiem samazināt izdevumus vairākās pozīcijās, kā arī mazināt kopējās tirdzniecības centra izmaksas. "Ceram, ka šis lēmums palīdzēs ierobežot Covid-19 izplatību, kā arī ļaus mums ātrāk pārdzīvot šo sarežģīto periodu," viņa piebilda.

Viņa sacīja, ka šī lēmuma ieviešana ir izdarāma, un patlaban "Galerija centrs" veic sagatavošanās darbus, lai to realizētu šonedēļ. 

Iepriekš aģentūrai LETA atbalstu valdības lēmumam par tirdzniecības centru slēgšanu pauda arī "Domina Shopping" un Norvēģijas uzņēmuma "Linstow", kura meitaskompānija SIA "Linstow Center Management" Latvijā pārvalda tirdzniecības centrus "Alfa", "Mols" un "Origo".

Jau ziņots, ka Covid-19 pandēmijas ierobežošanai Latvijā slēgs sporta zāles un nedēļas nogalēs arī tirdzniecības centrus. Šī prasība neattieksies uz aptiekām un pārtikas veikaliem, veterinārajiem veikaliem, dārzkopības un būvniecības veikaliem, optikas veikaliem. Lēmums pieņemts, lai samazinātu cilvēku pulcēšanos slimības izplatības ierobežošanai.

Uz augšu
Back