JKP Vitenbergu būtu gatava atbalstīt, tikai no EM atlaižot visus ar "Rebenoka reideru grupējumu" saistītos

Saeimas deputāts Jānis Vitenbergs FOTO: Zane Bitere/LETA

Jaunā konservatīvā partija (JKP) būtu gatava atbalstīt Jāņa Vitenberga (KPV LV) kandidatūru ekonomikas ministra amatam tikai pie nosacījuma, ka no Ekonomikas ministrijas (EM) tiktu atlaisti visi ar "Rebenoka reideru grupējumu" saistītie, informēja partijā.

JKP akcentēja, ka pašlaik Latvijas ekonomiku ir piemeklējusi krīze, kādu Latvija nav pieredzējusi ilgus gadus, un ekonomikas ministrs būs tas cilvēks, kuram būs jāvada visas Latvijas tautsaimniecības atgūšanās no krīzes. JKP uzskata, ka ministrijas vadība jānodod godprātīgam un uzticamam profesionālim, kurš būtu atzīta autoritāte Latvijas uzņēmēju aprindās.

Partijas līderis, tieslietu ministrs Jānis Bordāns norādīja, ka jau pašlaik sabiedrībā ir izskanējušas "pamatotas šaubas", vai valsts iesaiste uzņēmumu un darbavietu glābšanā būs taisnīga un vai valsts atbalsts tiks sniegts tiem, kuriem tas tiešām ir visvairāk nepieciešams, vai arī dažiem pietuvinātajiem, kuri saistīti ar "bēdīgi slaveno "Rebenoka reideru grupējumu"".

"Mēs nevaram pieļaut, ka šajā krīzes laikā lēmumus par to, kurus no uzņēmumiem vai nozarēm atbalstīt, pieņem cilvēki ar apšaubāmu reputāciju un cilvēki, kuru dēļ jau iepriekšējais ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro, iespējams, ir zaudējis pielaidi valsts noslēpumam," teica Bordāns.

JKP būtu gatavi atbalstīt partijas "KPV LV" pārstāvja Vitenberga iecelšanu ekonomikas ministra amatā pie nosacījuma, ja pirms tam no amatiem EM pakļautības iestādēs tiek atlaisti "visi grupējuma vadītāji un viņiem pakļautā izpildītāju komanda". Tāpat JKP grib, lai Valsts kanceleja nekavējoties izsludinātu konkursu uz EM Valsts sekretāra amata vietu, ko ieņemtu pieredzējis un godprātīgs profesionālis ar krīzes vadības pieredzi. 

"Jebkāda vilcināšanās un turēšanās pie ieņemtajiem krēsliem tikai pasliktinās Latvijas ekonomisko situāciju un liegs tai laicīgi atgūties," pauda partijā.

Kā ziņots, Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) pēc informācijas saņemšanas par pielaides valsts noslēpumam anulēšanu Ralfam Nemiro aicināja "KPV LV" izvirzīt citu ekonomikas ministru. Nemiro pēc tam atstāja ekonomikas ministra amatu.

"KPV LV" ekonomikas ministra amatam nolēma virzīt Saeimas deputātu Vitenbergu. Viņa kandidatūrai atbalstu pauduši visi koalīcijas partneri, izņemot JKP. "KPV LV" Saeimas frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Ēriks Pucens pagājušajā nedēļā aicināja JKP nevilcināt Vitenberga apstiprināšanu ekonomikas ministra amatā.

Uz augšu
Back