T, 10.08.2022.

Tiešraides arhīvs: informē par Covid-19 izplatību Latvijā

TVNET/LETA
Tiešraides arhīvs: informē par Covid-19 izplatību Latvijā
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 2
Foto: Reuters/ScanPix

Šodien. 6. aprīlī, plkst. 13.00 nodrošināsim tiešraidi no Slimību profilakses un kontroles centra, kā arī Veselības ministrijas preses konfrerences par aktualitātēm saistībā ar Covid-19 izplatību Latvijā un noteikto karantīnu 18 Bulgārijas valstspiederīgajiem.

Jau vēstīts, ka Latvijā no Igaunijas iebraukuši 18 Bulgārijas valstspiederīgie, no kuriem vienam konstatēta saslimšana ar Covid-19, un tā rezultātā ārzemnieku uzturēšanās vietai Mežotnes internātvidusskolas telpās noteikta karantīna.

Lietuvas kompetentās iestādes neielaida Lietuvā tranzītā no Somijas, Igaunijas un Latvijas ceļojošus Bulgārijas valstspiederīgos, no kuriem vienam tika laboratoriski apstiprināts Covid-19, informēja Veselības ministrija.

Ņemot vērā, ka minētajām personām Latvijā nav deklarētas dzīvesvietas, ir palielināts turpmākas infekcijas izplatīšanās risks sabiedrībā.

Līdz ar to Veselības ministrija noteikusi karantīnas režīmu ārzemnieku uzturēšanās vietai bijušās Mežotnes internātvidusskolas telpās un teritorijā Bauskas novadā. 

Rīkojums paredz, ka ārzemniekiem būs aizliegts atstāt šo uzturēšanās vietu, un pārkāpumu gadījumā tiks iesaistīta Valsts policija. Tā nodrošinās arī uzturēšanās vietas norobežošanu, apsardzi un sabiedriskās kārtības uzturēšanu.

Karantīnas vietā atrasties varēs arī mediķi, ja būs nepieciešams sniegt neatliekamo medicīnisko palīdzību, kā arī personas, kuras nodrošina kārtību un piegādā pārtiku.

Ārzemniekiem tiks novērots viņu veselības stāvoklis un sniegta visa nepieciešamā palīdzība, savukārt uz vietas tiks nodrošināta ne mazāk kā divu metru distances ievērošana starp personām.

Šajā karantīnas vietā jaunus ārzemniekus varēs ievietot, tikai saskaņojot ar speciāli izveidoto komisiju, kura koordinē karantīnas pasākumus un nosaka pretepidēmijas pasākumus.

Atbildīgā iestāde par Slimību profilakses un kontroles centra noteikto profilakses un pretepidēmijas pasākumu organizēšanu un veikšanu uzturēšanās vietā ir Bauskas novada pašvaldība.

Vienlaikus Veselības ministrija ar individuālās aizsardzības līdzekļiem nodrošinās policijas darbiniekus un citas personas, kuras iesaistītas noteikto pretepidēmijas pasākumu īstenošanā.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu