EK pēc Lieldienām prezentēšot stratēģiju Covid-19 ierobežojumu atvieglošanai

Covid-19. Ilustratīvs foto.

FOTO: REMKO DE WAAL / AFP

Pēc vairāku dalībvalstu lūguma Eiropas Komisija (EK) atlikusi ieceri šonedēļ prezentēt stratēģiju Covid-19 dēļ noteikto ierobežojumu atvieglošanai.

EK preses pārstāve iepriekš šodien sacīja, ka EK prezidente Urzula fon der Leiena trešdien ierosinās pasākumus, kuru mērķis ir nodrošināt, lai Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis rīkojas koordinētā veidā, kad pienāks laiks atvieglot ierobežojumus.

Taču vairākas ES valstis bažījas par pāragru signāla došanu ierobežojumu atcelšanai, ziņu aģentūrai atklāja avots EK.

EK stratēģija ir gatava, bet tā tiks prezentēta tikai nākamnedēļ pēc Lieldienām.

Vairākas ES valstis ir paziņojušas, ka plāno atvieglot ierobežojumus, kuru mērķis ir apturēt jaunā koronavīrusa izplatību.

Dānija plāno no 15.aprīļa atvērt bērnudārzus un skolas jaunāko klašu skolēniem. Līdzīgi šomēnes plāno rīkoties arī Norvēģija.

Austrija savukārt atļāvusi no 14.aprīļa atsākt darbu nelieliem veikaliem, kā arī būvniecības un dārza preču veikaliem, ja tajos būs nodrošinātas stingras higiēnas prasības.

Čehija nolēmusi pirms Lieldienām atļaut tādus sporta pasākumus kā tenisu un golfu, un atvērt būvmateriālu un vēl dažu citu veidu veikalus.

Itālijā, kas ir jaunā koronavīrusa smagāk skartā valsts Eiropā, valdība izstrādājusi uzmetumu piecu punktu plānam pakāpeniskai ierobežojumu atcelšanai. Plāns cita starpā paredz saglabāt sociālās distancēšanās noteikumus un paplašināt Covid-19 testu veikšanu.

Uz augšu