Pk, 9.06.2023.

No "ABLV Bank" likvidatora amata atsaukts Ringolds Balodis

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 2
Ringolds Balodis
Ringolds Balodis Foto: Zane Bitere/LETA

No likvidējamās "ABLV Bank" likvidatora amata atsaukts Ringolds Balodis, liecina bankas sniegtā informācija biržai "Nasdaq Riga" par otrdien, 7.aprīlī, akcionāru kārtējā sapulcē pieņemtajiem lēmumiem. 

Paziņojumā teikts, ka akcionāri nolēma Balodi atsaukt no likvidatora amata no trešdienas. Bankas likvidatora amatā Balodis tika ievēlēts 2019.gada 5.februārī. 

Likvidatoru amatā darbu turpina zvērināti advokāti Lauma Bērziņa un Vineta Čukste-Jurjeva, advokāta palīgs Armands Smans, kā arī finanšu darījumu un uzņēmumu restrukturizācijas eksperts Andris Kovaļčuks.

Jau vēstīts, ka, maksimālai klientu un kreditoru interešu aizstāvībai un, ņemot vērā Eiropas Centrālās bankas lēmumu par likvidācijas procesa sākšanu, "ABLV Bank" akcionāri ārkārtas sapulcē 2018.gada 26.februārī nolēma pašlikvidēties, savukārt FKTK padome 2018.gada 12.jūnijā atļāva "ABLV Bank" sākt pieteikto pašlikvidācijas procesu. Eiropas Centrālā banka no 2018.gada 12.jūlija ir anulējusi "ABLV Bank" izsniegto licenci.

"ABLV Bank" problēmas radās pēc ASV Finanšu ministrijas Finanšu noziegumu apkarošanas tīklu (FinCEN) 2018.gada februāra vidū paziņotā, ka tā plāno noteikt sankcijas "ABLV Bank" par naudas atmazgāšanas shēmām, kas palīdzējušas Ziemeļkorejas kodolieroču programmai, kā arī nelegālām darbībām Azerbaidžānā, Krievijā un Ukrainā. FinCEN publiskotajā ziņojumā arī teikts, ka "ABLV Bank" vadība līdz 2017.gadam izmantojusi kukuļdošanu, lai ietekmētu amatpersonas Latvijā, cenšoties novērst pret to vērstas tiesiskas darbības un mazinātu draudus savām augsta riska darbībām. "ABLV Bank" apsūdzības ir noraidījusi.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 2

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu