Sv, 1.10.2023.

Vairāk nekā pusei Latvijas iedzīvotāju ārkārtējā situācijā ir ļauts strādāt attālināti

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Foto: Pixabay

Latvijā 50,4% aptaujāto iedzīvotāju šajā ārkārtējās situācijas laikā  darba devējs ļauj strādāt attālināti, liecina mobilo sakaru operatora "Tele2" veiktās  aptaujas dati.

Aptaujā secināts, ka nedaudz lielākas iespējas darīt darbu attālināti ir publiskajā sektorā strādājošiem (53%) nekā privātajā sektorā strādājošajiem (47%). Vismazāk iespēju strādāt attālināti ir tirdzniecības nozares darbiniekiem (33%).

Tāpat aptaujas dati liecina, ka ārkārtējā situācija un darbs no mājām nes līdzi arī zināmus izaicinājums, proti, 54% Latvijas iedzīvotāju atzinuši, ka līdz ar ārkārtējās situācijas izsludināšanu valstī viņiem ir kritusies darba produktivitāte.

Secināts arī, ka mazāka atalgojuma saņēmējiem ir mazākas iespējas strādāt attālināti. Darbu attālināti vairāk veic cilvēki ar augstāko izglītību (64%) un augstiem ienākumiem (71%). 

"Tele2" personāla vadītāja Aija Bite-Ozere norādīja - lai strādātu attālināti, ir nepieciešams gan piemērots tehniskais nodrošinājums, gan arī tāda uzņēmuma darba kultūra, kas iepriekš veicinājusi darbinieku patstāvīgu darbu.

"Ja raugāmies uz aptaujas rezultātiem, tad redzam, ka 58% iedzīvotāju darba devējs nodrošina datortehniku, 38% - instruē par attālinātās saziņas risinājumiem, savukārt trešdaļai jeb 32% darba devējs apmaksā mobilos sakarus," viņa norādīja, piebilstot, ka tehniskais nodrošinājums noteikti var būt viens no lielākajiem šķēršļiem, ja dators, piemēram, ir jādala ar citiem ģimenes locekļiem. 

Pēc Bites-Ozeres sacītā, lai neciestu produktivitāte, uzņēmumiem ir svarīgi arī šajā laikā parūpēties par darbinieku elastīgu darba laiku, ja mājās vienlaikus atrodas arī bērni. "Kā liecina aptaujas dati, 68% no tiem, kuri veic darba pienākumus attālināti, atzīst, ka darba devējs ļauj strādāt elastīgā darba režīmā, kas ir ļoti apsveicami. Un, kas būtiski, 33% uzņēmumu nodrošina arī emocionālo un psiholoģisko atbalstu," viņa piebilda.

Iedzīvotāju aptauja veikta sadarbībā ar pētījumu kompāniju "BERG Research". Aptauja norisinājās no 27.marta līdz 1.aprīlim, un tajā piedalījās 707 respondenti. 

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu