Sv, 4.06.2023.

Alus darītavai "Alus nams" Covid-19 apstākļos realizācijas apmēru izdevies palielināt par 17%

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Pixabay

 Alus darītava "Alus nams", kas pazīstama ar zīmolu "Brālis", Covid-19 apstākļos savus ražošanas un realizācijas apmērus palielinājusi par 17% salīdzinājumā ar gadu iepriekš, liecina uzņēmuma "Firmas.lv" iesniegtais gada finanšu pārskats.

Kompānijas vadības ziņojumā teikts, ka šā gada martā Latvijā un daudzās pasaules valstīs ir spēkā stājušies ar jaunā koronavīrusa izplatību saistītie ierobežojumi, kas ievērojami samazina ekonomikas attīstību Latvijā un pasaulē. Situācijas attīstība nākotnē nav paredzama, līdz ar to pastāv ekonomikas attīstības nenoteiktība. 

Kompānijas vadība nemitīgi vērtē situāciju Covid-19 kontekstā. "Alus nams" vadība norāda, ka uzņēmums jaunā koronavīrusa apstākļos savus ražošanas un realizācijas apmērus ir ne tikai noturējusi, bet gan palielinājusi par 17% salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu.

"Alus nama" vadības ieskatā uzņēmums spēs pārvarēt ārkārtējo situāciju bez kompensējošo mehānismu palīdzības. Vienlaikus uzņēmuma vadība uzsver, ka turpmāko notikumu ietekme uz kompānijas darbību nākotnē var atšķirties no tās pašreizējā izvērtējuma.

2020.gadā uzņēmums plāno turpināt savu darbību, saglabāt esošo realizācijas apmēru, attīstīt un modernizēt ražošanu, piesaistot bankas kredītu Eiropas Savienības fondu līdzekļus. Šogad veikti pētniecības darbi un sagatavota tehniskā dokumentācija alus darītavas "Brālis" ražošanas modernizācijai 600 000 eiro vērtībā, kura realizācijai plānots piesaistīt Eiropas Savienības fondu līdzfinansējumu.

Tikmēr pērn "Alus nams" turpināja ražot un realizēt kompānijas tradicionālos alus, kā arī papildināja produkcijas sortimentu ar jaunām alus šķirnēm. Papildus sadarbībai ar esošajiem tirdzniecības tīkliem uzņēmums sāka sadarbību ar "Depo Diy". Tāpat kompānija pērn strādāja pie jauna iepakojuma dizaina ar mērķi palielināt pārdošanas apmēru.

Informācija "Firmas.lv" liecina, ka "Alus nams" 2019.gadā strādāja ar 2,037 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 7,4% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa pieauga par 38,2% - līdz 336 471 eiro.

Kompānija "Alus nams" reģistrēta 1999.gadā, un tās pamatkapitāls ir 498 003 eiro. Kompānija pieder trim Latvijas privātpersonām - Uģim Cērpiņam (36%), Raimondam Ozolam (36%) un Guntim Grantam (28%). Kompānijas pamatdarbība ir alus ražošana un realizācija.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu