Pk, 12.08.2022.

Kādas ir Latvijas Bērnu fonda organizētās nometnes?

TVNET
Kādas ir Latvijas Bērnu fonda organizētās nometnes?
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: publicitātes

Latvijas Bērnu fonda nometņu rīkošanas pieredze ir jau 27 gadi. Un šajā laikā organizētāji pārliecinājušies, ka tieši nometnes šādiem bērniem ir iespēja justies “ne īpaši”, bet gan tādiem pašiem kā visiem pārējiem. Viņus beidzot ievēro ar to, ko viņi var, nevis nevar izdarīt. “Īpašais” bērns nometnē ir pavisam “parasts”, un tas ļauj viņam izdarīt kaut mazliet, bet tomēr vairāk, nekā viņš ikdienā var un prot.

Latvijas Bērnu fonds dibināts 1989. gadā, tā darbības mērķis ir bērnu un jauniešu aizsardzība, attīstības veicināšana un izglītošana, veselības nostiprināšana, ģimeniskā audzināšana un īpaši talantīgu bērnu atbalstīšana. Latvijas Bērnu fonds izstrādā un realizē dažādus projektus, kas sniedz praktisku palīdzību bērnu grupām un atsevišķiem bērniem, kuriem nav vecāku, kuri nonākuši krīzes situācijā, smagi slimiem, kā arī talantīgiem bērniem, kuriem pietrūkst līdzekļu sava talanta attīstībai.

Pagājušajā vasarā, pateicoties ziedojumiem, notika 23 šādas nometnes visos Latvijas reģionos. Tajās piedalījās vairāk nekā 600 bērnu ar īpašām vajadzībām, arī bērni ar kustību traucējumiem, ratiņkrēslos, bērni no audžuģimenēm, vardarbībā cietušie bērni un bērni no maznodrošinātām ģimenēm.

 Galerija: Latvijas Bērnu fonda nometņu bērnu zīmējumi

Kas ir šīs nometnes?

Nometnēs bērni iegūst jaunus draugus, mācās par sevi rūpēties paši, apgūst daudz iemaņu dažādās pulciņu nodarbībās, ekskursiju un pārgājienu laikā iepazīst skaisto Latvijas dabu, daudz peldas un sauļojas. Nakts trasītes un ugunskuri, tās ir lietas, par ko viņi sapņo. Nometnēs šie sapņi kļūst par realitāti! Lielāko tiesu slimajiem bērniem, bērniem ratiņkrēslos ikdiena paiet mājās, četrās sienās. Ikvienas ģimenes, kurā aug bērns ar īpašām vajadzībām vai pat vairāki šādi bērni, lielākā vēlme, protams, ir vesels bērns.

Papildu uzmanība, nevajadzīgi skatieni no līdzcilvēkiem, žēlums nav tas, kas šiem bērniem un ģimenēm palīdz justies “normāli”.

Latvijas Bērnu fonda nometņu rīkošanas pieredze ir jau 27 gadi. Un šajā laikā esam pārliecinājušies, ka tieši nometnes šādiem bērniem ir iespēja justies “ne īpaši”, bet gan tādiem pašiem kā visiem pārējiem. Viņus beidzot ievēro ar to ko viņi var, nevis nevar izdarīt. “Īpašais” bērns nometnē ir pavisam “parasts”, un tas ļauj viņam izdarīt kaut mazliet, bet tomēr vairāk, nekā viņš ikdienā var un prot.

Foto: publicitātes

Šovasar, sākot ar jūliju, vēlamies noorganizēt 19 nometnes. Katrā nometnē atpūšas vismaz 25 bērni, un tās visas ir diennakts nometnes. Ik nometnē ir gan vadītājs, gan mediķis, gan audzinātāji, gan pulciņu vadītājs; specializētajās nometnēs bērniem ar kustību traucējumiem, t.sk. ratiņkrēslos, ir arī masieris un aprūpētājs katram bērnam, kuram ir grūtības pārvietoties. Nometnes šovasar tiks rīkotas, ievērojot Vadlīnijas piesardzības pasākumiem bērnu un nometņu organizētājiem.

Ģimenes bērnus ar īpašām vajadzībām mūsu rīkotajām nometnēm jau šobrīd var pieteikt mūsu mājas lapā www.lbf.lv, aizpildot pieteikuma anketu sadaļā “Nometnes”.

Tu vari palīdzēt un atbalstīt!

Šobrīd mums ir uzkrāti ziedojumi, lai noorganizētu 13 vasaras bezmaksas nometnes. Tādēļ aicinām palīdzēt uzdāvināt sapni par vasaru bērniem ar īpašām vajadzībām – atbalstot vēl 6 nometņu norisi!

Jau šobrīd darbojas ziedojumu tālrunis – 90006484, uz kuru piezvanot, iespējams ziedot 1,42 EUR. Tāpat ziedot iespējams internetā, Latvijas Bērnu fonda mājaslapā – www.lbf.lv, atstājot anonīmu ziedojumu kādā no visā Latvijā izvietotajām ziedojumu kastītēm ar Latvijas Bērnu fonda logo vai veicot pārskaitījumu nodibinājumam “Latvijas Bērnu fonds” (reģ. nr. 40008018725, a/s “SEB BANKA”, konta nr. LV42UNLA0002000707402), kā maksājuma mērķi norādot “Vasaras nometnes”. Ziedot var arī izmantojot Mobilly aplikāciju. Vienas 10 dienas garas diennakts nometnes 25 bērniem ar īpašām vajadzībām vidējās izmaksas ir 10 000 EUR, savukārt, vienas 7 dienu garas diennakts nometnes 25 vardarbībā cietušajiem bērniem izmaksas ir apmēram 7000 eiro.

Latvijas Bērnu fonds ir sabiedriskā labuma organizācija, kas 2005.gada 16.martā piešķirts ar Finanšu ministrijas lēmumu Nr.8, un, saskaņā ar Uzņēmuma ienākuma nodokļa likumu, ziedotājiem piemēro nodokļu atlaides.

GALERIJA: "Bērnu Fonda" organizētās bērnu vasaras nometnes

Foto: publicitātes
Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu