Tirgotāji: Šogad grilēšanas piederumu pieprasījums samazinājies

Gaļas cepšana. FOTO: Ieva Lūka/LETA

Gatavojoties Jāņu svinēšanai, grilēšanas piederumu pieprasījums mazumtirgotāju veikalos šogad ir samazinājies, pastāstīja Latvija mazumtirgotāju.

"Maxima Latvija" komunikācijas vadītāja Liene Dupate-Ugule atklāja, ka grila piederumu (ogļu, degšķidruma) pieprasījums ir nemainīgi stabils, bet pašiem griliem pirmssvētku laikā ir neliels pārdošanas kritums, kas, iespējams, ir divu iemeslu pēc - cilvēki taupa līdzekļus un lieki netērē, lietojot esošos grilus vai arī plāno grila pirkumus veikt īsi pirms svētkiem, iegādājoties to kopā ar cienastu.

"Mego" valdes loceklis Igors Šihmans atzīmēja, ka vasaras sezonas preču grupā pieprasījums samazinājies par 17% salīdzinājumā ar pērno gadu, kas arī skaidrojams ar laikapstākļiem. 

Viņš norādīja, ka maijs un jūnijs līdz šim nelutināja ar patīkamu laiku, turklāt daudz cilvēku ievēro piesardzību, nerīko dārza svētkus radu un draugu lokā, tādēļ pieprasījums pēc šīm precēm nav tik liels kā pirms gada, kad situācija bija pavisam citādāka.

Savukārt "Citro" pārvaldnieka "Latvian Retail Management" komercdirektors Edijs Bergmanis stāstīja, ka šogad līdz ar pārcelto darba dienu Līgo svētku brīvdienas sanāk daudz garākās nekā iepriekšējā gadā, līdz ar to patlaban var novērot pieprasījuma pieaugumu. 

Iedzīvotāji svētkiem gatavojas laikus - veic lielākus pirkumus un kopumā viena pirkuma kopējais apjoms pieaug. Visbiežāk iedzīvotāji laikus sarūpē grilēšanas piederumus, pret odu līdzekļus un dažāda veida dzērienus, tostarp alu un ierasto svētku galda cienastu.

Uz augšu
Back