T, 31.05.2023.

EK apstiprina "Lufthansa" glābšanas plānu

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: / LETA

Eiropas Komisija (EK) ceturtdien apstiprināja apjomīgo Vācijas nacionālās aviokompānijas "Lufthansa" glābšanas plānu, lai palīdzētu vienai no pasaulē lielākajām lidsabiedrībām pārvarēt koronavīrusa pandēmijas radīto krīzi.

EK norāda, ka Vācijas valdības investīcijas sešu miljardu eiro apmērā ir atļautas, taču "Lufthansa" nāksies izbrīvēt vietu konkurentiem Frankfurtes un Minhenes lidostās, lai nodrošinātu godīgu konkurenci.

"Lufthansa" glābšanas plāns kopumā veido deviņus miljardus eiro, jo aviosabiedrība saņems arī trīs miljardus eiro aizdevumu garantijās.

"Šis apjomīgais atbalsts palīdzēs "Lufthansa" pārvarēt pašreizējo koronavīrusa krīzi, kas aviācijas nozari skārusi jo sevišķi smagi," skaidro Eiropas Savienības konkurences komisāre Margrēte Vestagere.

Kā ziņots, "Lufthansa" uzraudzības padome jūnija sākumā atbalstīja deviņu miljardu eiro vērto plānu aviokompānijas glābšanai, kuru finansēs Vācijas valdība.

Šis plāns vēl jāapstiprina "Lufthansa" akcionāru ārkārtas sapulcē, kas plānota 25.jūnijā.

Glābšanas plāns paredz, ka federālās valdības ekonomikas stabilizācijas fonds, kas izveidots, lai mazinātu koronavīrusa pandēmijas negatīvo ietekmi, iegūs 20% aviokompānijas akciju, kā arī konvertējamās obligācijas vēl 5% plus vienas akcijas vērtībā.

Līdz ar to Vācijas valsts kļūs par lielāko "Lufthansa" akcionāru.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu