Pārdošanā nonācis "bleķa džeris" jeb robots Spots

FOTO: AFP / Scanpix

Iepazīsties – Spots. Mehānisks suns, kas var atvērt durvis, kāpt pa kāpnēm un vēsā mierā paciest vissirsnīgāko spērienu pa ribām. Spots ir labs puika.

Tagad Spotu ir iespējams iegādāties ikvienam, kuram to atļauj līdzekļi, proti, “bleķa suns” nopērkams par 74 500 ASV dolāru (66 372 eiro) lielu summu.

Spots ir robotikas kompānijas “Boston Dynamics” produkts. Kompānija jau vairāk nekā piecus gadus nodarbojas ar autonomu četrkājaiņu radīšanu un attīstīšanu. Regulāri publicētajos video jau iepriekš bija vērojama Spota attīstība un darbības, ko tas spēj veikt. Robots var veikli lavierēt starp šķēršļiem un nokļūt augstākās vietās atšķirībā no robotiem, kas aprīkoti ar riteņiem. Šīs īpašības Spotu var padarīt ļoti noderīgu gan aitu fermās, gan slimnīcās un pat kosmosa izpētē.

VIDEO: ROBOTSUNS SPOTS

Kā vēstīts kompānijas izplatītajā paziņojumā, jaunā “pētnieka” versija ir īpaši izstrādāta, lai suns varētu nokļūt vietās, kur citi roboti nespēj. Spots arī spēj paveikt plašu citu uzdevumu klāstu. Pagaidām gan šis robots ir vairāk paredzēts nevis privātpersonām, bet uzņēmumiem, kas vēlas atsevišķu darbu veicējus aizstāt ar robotiem, kuriem algu maksāt nebūs nepieciešams, ja nu vienīgi kādu lāsi eļļas svētku dienās.

Šāda veida robotus izmanto jau vairāk nekā 100 uzņēmumi, liekot tiem, piemēram, ar galvai piestiprināto videokameru dokumentēt būvniecības progresu, kā arī novērot cilvēkam bīstamas vides (piemēram, radioaktīvās zonas).

Tiesa, ja tev ir kauls, atvainojos, nauda, tad arī tu vari Spotu iegādāties un dzīvot, bēdu nezinādams.

Spots ir pirmais kompānijas radītais robots, kuru iespējams iegādāties. Kompānija ir slavena arī ar citu savu produktu – iznīcinātāju Atlasu. Tas ir humanoīds robots, kurš var skriet, lēkt, pārvarēt šķēršļus un, kā 2017. gadā savā Twitter kontā rakstīja Īlons Masks, iespējams, arī iznīcināt cilvēci. Par laimi, Atlass nav nopērkams. Pagaidām.

VIDEO: ATLASS DARBĪBĀ

Uz augšu
Back