P, 28.11.2022.

Psiholoģe: bērni nometnēs sajūt, ka ir sabiedrībai nepieciešami

Atbalsti arī tu!
4.studija/LTV1/TVNET
Psiholoģe: bērni nometnēs sajūt, ka ir sabiedrībai nepieciešami
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: LBF arhīvs

Astoņus gadus veco Artūru Rubeni satiekam psiholoģes Ilzes Reinfeldes praksē. Artūram ir iedzimtas redzes problēmas, bet zēns ir neatlaidīgs, zinātkārs, aktīvs, ļoti komunikabls un draudzīgs.

Pērn Artūrs piedalījās Bērnu fonda rīkotajā nometnē “Bagātību sala” Jelgavas pusē. Tā bijusi viņa pirmā nometne mūžā. Lai arī ģimenē valdījis neliels satraukums, kā dēlam klāsies vienam bez vecākiem veselas desmit dienas, bažas izrādījušās veltas. Pēc pirmajām divām dienām Artūram pat nav bijis vairs laika parunāt ar mammu pa telefonu.

"Viņš pārbrauca ļoti laimīgs. Bezgala priecīgs, ka tik daudz visādu iespaidu. Bijis Tērvetes Rūķu parkā. Baudījis dažādas izklaides. Baseins bijis ārā, kur dzīvoja. Draugi jauni. Kad bijis policists ciemos, stāstījis par drošību. Viņam tas ļoti svarīgi jau kādu laiku. Ir iestrēdzis uz ugunsdzēsējiem, policistiem. Glābējiem," atceras Elīna Rubene, Artūra mamma.

"Šo karogu pirms gada uzticēja glabāt tieši Artūram. Tagad viņš gaida, kad varēs atkal doties uz nometni un uzvilkt to mastā," lepna ir mamma.

Pirmajā dienā karogu veidojuši visi nometnes dalībnieki kopā, katrs tajā uzzīmējot vai izkrāsojot kādu detaļu.

Artūrs nemaz nav lūdzis, lai tieši viņam uztic glabāt nometnes simbolu. Nometnes vadītāja Artūru izvēlējusies kā uzticamāko karoga glabātāju.

"Jo es labi uzvedos un visu laiku palīdzēju," stāsta puika.

"Viņš tāds ļoti, ļoti aktīvs. Domāju, ka visu tur sagrieza ar kājām gaisā," smaida mamma.

Tagad visvairāk Artūrs gaida, kad atkal varēs satikt draugus, peldēties baseinā un piedalīties, un radoši strādāt rokdarbu pulciņā.

"Viņš ļoti gaida to iespēju būt kopā ar bērniem bez vecākiem. Viņš tagad jau grib bez vecākiem. Mums ir sirds mierīga, ka pieskatīts tiks, ka atbalstīs, ja kāds grūts brīdis vai asara," stāsta vecāki.

Arī Artūra psiholoģe Ilze Reinfelde, kura ar zēnu strādā jau divus gadus, atzīst, ka Artūrs pēc nometnes pārbraucis ļoti dzīvespriecīgs un jaunu iespaidu pārņemts. Bērniem ar īpašām vajadzībām Latvijas Bērnu fonda nometnes ir neatsverams notikums.

"Zinu, ka nometnē ir ļoti labi tās radošās darbnīcas. Ka viņu iekšējā pasaulīte tik var pavērties, ka viņi ir varbūt laimīgi tajā brīdī. Ko gan bērnam visvairāk vajag. Sabiedrību. Sajust, ka viņš ir vajadzīgs, pieņemts. Ļoti brīnišķīgi būt," uzsver psiholoģe Ilze Reinfelde.

Speciāliste atzīst, ka tieši bērni šos trīs ārkārtas situācijā aizvadītos mēnešus, uztver īpaši saasināti un trauksmaini, jo ir kājām gaisā sagriezies viņu ierastais ritms – liegta iespēja satikt vienaudžus, apmeklēt interešu izglītības pulciņus un citas aktivitātes. Bērnu fonda rīkotās nometnes šovasar sniegtu bērniem drošības sajūtu un apstiprinājumu tam, ka viss pasaulē atkal nostāsies savās vietās.

“Paldies par šo burvīgo nometni, katamarānu, pirtiņu, sporta spēlēm, batutu, pusdienā - saldējumiem, ekskursiju, popielu, latgaliešu kendamu, peldēties un taisīt zīmējumus no plastilīna.” Deivids.

“Man patika nodarbības, arī gulēt. Man patika braukt ekskursijā uz alām, pie dzīvniekiem. Man patika, kad mēs gājām uz jūru peldēt, lasīt gliemežvākus un vienkārši atpūsties.” Anna

“Paldies! Man nometnē ļoti garšoja ēdiens, audzinātājs Igors, vadītāja Gunita un spēlēties rotaļu laukumā. Braukt ar laivu un darboties savā nodabā. Un patika tāpēc, jo atļāva man darboties savā tempā.” Krišjānis.

Šie ir tikai daži no paldies, ko saviem pedagogiem un nometņu vadītājiem teikuši Latvijas Bērnu fonda nometņu dalībnieki. Mēs šodien viesosimies pie Artūra, kurš ar nepacietību un cerībām gaida šī gada Latvijas Bērnu fonda rīkoto nometni.

Foto: publicitātes
Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu