Vēlies randiņu? Beidz fotografēties ar savu kaķi

Vīrietis ar kaķi

FOTO: Unsplash

Veiksme randiņos puišiem ir atkarīga no daudzām lietām. Kaķi ir vieni no tām. 

Vīriešu pozēšana fotogrāfijās ar kaķi sievietēm tos padara mazāk iekārojamus nekā tad, ja fotogrāfijās kaķa nav, noskaidrots jaunā pētījumā, kas publicēts zinātniskajā žurnālā “Animals”

Lielākā daļa aptaujāto sieviešu, kurām bija jāvērtē vīriešu fotogrāfijas, atzina, ka gan īstermiņa, gan ilgtermiņa attiecībām priekšroku dotu tiem vīriešiem, kuru fotogrāfijās viņi pozē bez saviem pūkainajiem mīluļiem.   

Tiesa, iepriekšējos pētījumos atklāts, ka sievietes par pievilcīgākiem uzskata vīriešus, kuriem ir mājdzīvnieks, tomēr tas vairāk bija attiecināms uz suņiem, nevis kaķiem. Tas zinātniekos raisīja jautājumu: vai vīrieši ar kaķi ir iekārojamāki par vīriešiem bez tā? 

Lai uz šo jautājumu atbildētu, zinātnieki veica divas aptaujas: vienā piedalījās 708 dalībnieki, bet otrā 680. Dalībnieki bija no 18 līdz 24 gadus jaunas heteroseksuālas sievietes. Atkarībā no grupas viņām bija jāaplūko divu kategoriju vīriešu attēli - vienas kategorijas attēlos vīrieši bija ar kaķi, bet otras bez. 

FOTO: Lori Kogan

Atklājās, ka vīrieši, kuri fotogrāfijās ir vieni, sievietēm šķiet ekstravertāki nekā tad, ja tiem fotogrāfijās pievienojies kaķis. Savukārt vīriešus ar kaķi sievietes vērtēja kā atvērtākus un patīkamākus.  

Kā kaķis ietekmēja vīriešu iekārojamību? Lielākā daļa sieviešu atzina, ka gan ilgtermiņa, gan īstermiņa attiecībām labāk izvēlētos vīrieti, kurš fotogrāfijā netur kaķi. Tiesa, nebūtu pareizi tiesāt kaķus vai vīriešus, kuriem tie patīk, jo tikai 19% sieviešu abās grupās bija “kaķu mīles”; 48% bija “suņu mīles”, 24% sieviešu patika gan kaķi, gan suņi, bet 10% nepatika neviens no šiem mājdzīvniekiem. 

Citos pētījumos parādīts, ka vīrieši, kuri sevi uzskata par suņu cienītājiem, tiek uztverti kā neatkarīgāki un vīrišķīgāki. 

Uz augšu