S, 26.11.2022.

Par "Dienas Biznesa" izdevēja 100% daļu īpašnieku kļuvis Edgars Kots

TVNET/LETA
Par "Dienas Biznesa" izdevēja 100% daļu īpašnieku kļuvis Edgars Kots
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Evija Trifanova / LETA

Par laikraksta "Dienas Bizness" izdevēja SIA "Dienas bizness, Izdevniecība" 100% īpašnieku kļuvis "Izdevniecības Dienas mediji" īpašnieks Edgars Kots.

Kots aģentūrai LETA apstiprināja, ka iegādājies 100% uzņēmuma daļas, kas līdz šim pastarpināti piederēja Jānim Maršānam un Jānim Svārpstonam. Darījuma summu Kots atturējās komentēt, jo tā esot konfidenciāla informācija.

Taujāts par turpmāko medija darbības fokusu, Kots sacīja, ka prioritāti ir atjaunot "Dienas Biznesa" kā zīmola reputāciju, kas ir "vēsturiski mazliet sabojāta". "Pirmais solis līdz ar īpašumtiesību izmaiņām ir uzlabot "Dienas Bizness" reputāciju. Darīsim visu, lai maksimāli atgrieztu "Dienas Bizness" zīmolu kā vadošo ekonomikas mediju," sacīja Kots.

Viņš apliecināja, ka pagaidām redakcijas sastāvā izmaiņas nav plānotas, tai esot jāturpina strādāt un sevi jāpierāda. Taču "štati tiks samazināti administrācijā".

"Gribu, lai redakcija turpina strādāt, nekādas noteiktas izmaiņas nav plānotas. Neapšaubāmi, divu mediju ["Izdevniecība "Dienas bizness"" un "Izdevniecības Dienas mediji"] sadarbībā es redzu iespēju veiksmīgi optimizēt administratīvo daļu," norādīja Kots, piebilstot, ka redakciju vēlas motivēt maksimāli interesantam un radošam darbam.

Viņš arī piebilda, ka jautājums par "Izdevniecībai "Dienas bizness"" piemēroto Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) sodu par vēlēšanu aģitācijas pārkāpumiem paliek iepriekšējo īpašnieku pārziņā, un uz Kotu kā jauno īpašnieku neattiecas.

Kompānijas iepriekšējais īpašnieks bija "SM Investīcijas", kas savukārt vienādās daļās pieder Jānim Maršānam un Jānim Svārpstonam, kas abi līdz šim bija arī "Izdevniecība "Dienas bizness"" patiesie labuma guvēji.

Maršāns aģentūrai LETA apstiprināja, ka darījums ir noticis. Tāpat viņš apliecināja, ka "Izdevniecības "Dienas bizness"" bijušie īpašnieki ir apņēmušies segt KNAB piemēroto naudas sodu.

"Pagaidām mēs to vēl neesam seguši, bet tas paliek mūsu pārziņā. Nākamnedēļ mēģināšu kontaktēties ar KNAB. Mums tas ir tiesvedības procesā, un, visticamāk, mēģināsim slēgt kaut kādu mierizlīgumu, ka atsaucam savu sūdzību un samaksājam sodu," sacīja Maršāns.

KNAB aģentūrai LETA atzina, ka "Izdevniecības "Dienas bizness"" īpašnieku maiņa neietekmē KNAB lēmuma izpildi.

Minētais KNAB lēmums tika pārsūdzēts Administratīvā rajona tiesā. Pirmās instances tiesa 9.jūnijā atteikusies izskatīt izdevniecības pieteikumu. Lēmums par atteikšanos izskatīt pārsūdzēts Administratīvajā apgabaltiesā, kur tas saņemts 30.jūnijā, bet vēl nav nozīmēts izskatīšanai.

Saskaņā ar KNAB pieejamo informāciju Valsts kasē līdz 2.jūlijam uzņēmums nav iemaksājis valsts budžetā pārsniegtos priekšvēlēšanu aģitācijas izdevumus 104 500 eiro apmērā.

Jau ziņots, ka KNAB nolēmis, ka laikraksta "Dienas Bizness" izdevējam SIA "Izdevniecība "Dienas bizness"" valsts budžetā jāpārskaita 104 500 eiro par politisko aģitāciju, pārsniedzot tam pieļaujamos tēriņus.

Neilgi pirms 13.Saeimas vēlēšanām "Dienas Bizness" izplatīja divus speciālizlaidumus, kuros tika slavētas partijas "KPV LV" un "Saskaņa". Katrs speciālizlaidums ticis nodrukāts 800 000 eksemplāru. Kā iepriekš vēstīja Latvija Televīzija, izdevniecība apgalvojusi, ka tā bijusi daļa no laikraksta abonēšanas kampaņas, savukārt KNAB uzskata, ka tā bijusi priekšvēlēšanu aģitācija.

KNAB "Dienas Biznesam" piemēroja 1400 eiro naudas sodu. Lai neļautu jebkuram ar lielu naudu ietekmēt vēlēšanu rezultātus, tā sauktās trešās personas politiskajām reklāmām drīkst tērēt tikai aptuveni 6000 eiro, savukārt, pēc KNAB aplēsēm, "Dienas Bizness" speciālizlaidumiem tērējis daudz vairāk.

"Firmas.lv" pieejamā informācija liecina, ka SIA "Izdevniecība "Dienas bizness"" reģistrēta 1993.gadā. Tās pamatkapitāls ceturtdien, 2.jūlijā, palielināts no 18 000 līdz 821 344 eiro. 2019.gadā uzņēmuma apgrozījums bija 1,384 miljoni eiro, bet zaudējumi 381 768 eiro.

Atbilstoši "Firmas.lv" informācijai uzņēmumam ir Valsts ieņēmumu dienesta administrēto nodokļu parāds 6848 eiro apmērā.

Pagājušā gada rudenī "Dienas Bizness" pārtrauca iznākt kā ikdienas laikraksts. Kopš novembra tas tiek izdots iknedēļas žurnāla formātā.

Kots ir vienīgais SIA "Izdevniecība Dienas mediji" īpašnieks. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 10,925 miljoni eiro. 2018.gadā tas strādāja ar 2 197 745 apgrozījumu un 515 870 eiro zaudējumiem.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu