Apdrošināšanas kompāniju zaudējumi 1. ceturksnī - 3,5 miljoni eiro

FOTO: Unsplash

Latvijas apdrošināšanas kompānijas šogad pirmajā ceturksnī strādājušas ar zaudējumiem 3,519 miljonu eiro apmērā pretstatā peļņai pērn attiecīgajā periodā, liecina Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) apkopotie dati.

Tostarp Latvijas riska apdrošināšanas kompānijas 2020.gada pirmajā ceturksnī  strādājušas ar peļņu 7,851 miljona eiro apmērā, kas ir 2,1 reizi vairāk nekā 2019.gada pirmajā ceturksnī, bet Latvijas dzīvības apdrošinātāji strādājuši ar zaudējumiem 11,37 miljonu eiro apmērā pretstatā peļņai gadu iepriekš.

Pēc komisijas datiem, Latvijas riska apdrošināšanas sabiedrībām apdrošināšana šogad pirmajā ceturksnī nesusi peļņu 7,581 miljona eiro apmērā pretstatā 2,269 miljoniem eiro gadu iepriekš. Savukārt Latvijas dzīvības apdrošināšanas sabiedrības no apdrošināšanas pirmajā ceturksnī guvušas peļņu 39,163 miljonu eiro apmērā pretstatā 1,871 miljona eiro zaudējumiem gadu iepriekš.

2019.gada pirmajā ceturksnī Latvijas apdrošināšanas kompāniju kopējā peļņa bija 4,871 miljons eiro, tostarp riska apdrošinātāju peļņa bija 3,645 miljoni eiro, bet dzīvības apdrošinātāju peļņa bija 1,226 miljoni eiro.

Latvijā 2020.gada marta beigās bija četras riska apdrošināšanas sabiedrības - "Balta", "Baltijas apdrošināšanas nams", "Balcia Insurance SE""un "BTA Baltic Insurance Company", kā arī divas dzīvības apdrošināšanas kompānijas - "SEB Life and Pension Baltic SE" un "CBL Life".

Tāpat Latvijā darbojās astoņas ārvalstu riska apdrošinātāju filiāles un četras ārvalstu dzīvības apdrošinātāju filiāles.

Uz augšu